eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2017

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2017

2017-03-29 11:02

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2017

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2017 © bounlow-pic - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Przed nami wyniki dziewiątej już odsłony konkursu wyłaniającego najlepsze miejsca pracy w Polsce. Instytut Great Place to Work ogłosił właśnie laureatów tegorocznej edycji. W kategorii firm zatrudniających poniżej 50 zwyciężyła firma Demant Technology Centre, w kategorii firm zatrudniających poniżej 500 osób najlepsza okazała się firma Objectivity Bespoke Software Specialists, z kolei wśród rynkowych gigantów, dających zatrudnienie przeszło 500 osobom liderem był Microsoft Sp. z o.o.
W najnowszym zestawieniu Great Place to Work w Polsce znalazło się 20 laureatów, z czego połowa to firmy, które po raz pierwszy zagościły na liście najlepszych miejsc pracy. Wyróżnienia tradycyjnie już przyznawane były w 3 kategoriach, zależnych od wielkości zatrudnienia.

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2017


W kategorii najmniejszych, zatrudniających poniżej 50 osób przedsiębiorstw zwyciężyła firma Demant Technology Centre. Na drugim miejscu uplasowała się firma EDP Renewables Polska. Trzecie miejsce na podium zajęła firma z branży ochrony zdrowia - Mundipharma Polska Sp. z o.o.

Wśród "średniaków" dających zatrudnienie mniej niż 500 osobom najlepsza okazała się firma z branży technologii informatycznych - Objectivity Bespoke Software Specialists. Na drugim miejscu znalazła się firma Prisjakt Poland, a na trzecim - Cadence Design Systems.

Wśród firm dużych złoty medal zgarnął Microsoft Sp. z o.o., a kolejne miejsca należały także do firm z branży technologii informatycznych - Cisco Poland i Sii Polska.

Laureatów bieżącej edycji konkursu „Najlepsze Miejsca Pracy” wyłoniono spośród 83 firm, przebadanych w minionym roku przez Great Place to Work® w Polsce. 43 z nich to debiutanci, którzy po raz pierwszy wzięli udział w tym badaniu.

„Najlepsze Miejsca Pracy” to innowacyjne i dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa, czego dobitnym potwierdzeniem są statystyki. Średni roczny wzrost przychodów tegorocznych laureatów sięgnął 66,3%, a wzrost zatrudnienia wyniósł ponad 55%. Wszystkie firmy z listy „Najlepsze Miejsca Pracy” zdołały na przestrzeni ostatnich trzech lat wprowadzić na rynek nowe produkty lub usługi. Jednocześnie wysoki odsetek kobiet w kadrze menedżerskiej – bliski 40%, pokazuje, że są to organizacje nowoczesne, otwarte, w których liczą się przede wszystkim kompetencje pracowników. Efektem takiego zarządzania jest niski poziom absencji i dobrowolnej rotacji. Przy tym wszystkim nie może dziwić fakt, że na rynku pracy jest wielu chętnych do znalezienia swojego miejsca w ich szeregach.

fot. mat. prasowe

Lista laureatów konkursu Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2017

W kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób pierwsze miejsce zajęła firma Demant Technology Centre.


„Wszyscy laureaci konkursu zasługują na ogromne uznanie. Mamy świadomość, że nie jest łatwo zakwalifikować się do tego grona, bo konkurs nie należy do łatwych. W procesie oceny trzymamy się twardych kryteriów, a na końcowy wynik największy wpływ ma opinia samych pracowników o firmie” – mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu Great Place to Work® w Polsce. Poziom satysfakcji osób zatrudnionych w firmach-laureatach konkursu jest niezmiennie wysoki. W tym roku 81% pracowników była skłonna zgodzić się ze stwierdzeniem „biorąc wszystko pod uwagę, uważam, że moja firma jest wspaniałym miejscem pracy”.

fot. mat. prasowe

Najlepsze Miejsca Pracy w liczbach

20 laureatów plebiscytu zatrudnia łącznie 12 947 pracowników.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Przetargi - raport II 2017

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.