eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaŚwiat › Świat: wydarzenia tygodnia 12/2017

Świat: wydarzenia tygodnia 12/2017

2017-03-25 18:03

Przeczytaj także: Świat: wydarzenia tygodnia 11/2017

  • Ranking najszczęśliwszych państw świata. Według World Happiness Report Norwegia wyprzedziła Danię. Raport we wnioskach zawiera apel, aby państwa budowały zaufanie społeczne i równość, w ten sposób pozytywnie wpływając na polepszenie się dobrego samopoczucia obywateli w ich krajach.
  • Światowy rynek ekologicznej żywności. W latach 2000-2015 wartość światowego rynku ekologicznego wzrosła o 355 proc. Okazuje się, że najwięcej żywności eko jest sprzedawana w USA.
  • Budżet NASA. Plan finansowy agencji na 2017 rok, a podpisany przez D. Trumpa przewiduje wydatki w wysokości 19,5 mld USD. Jednym z głównych celów są przygotowania do eksploracji Marsa przez ludzi. Trudno nie zauważyć tu nawiązania do historycznej decyzji programu Apollo z 1961 roku zakończonego lądowaniem człowieka na Księżycu i jego bezpiecznym powrocie na Ziemię.
  • Co dalej z OBAMACARE? Prezydent Donald Trump polecił przywódcom Republikanów w Izbie Reprezentantów wstrzymanie prac nad projektem ustawy o opiece medycznej,. Ma on zastąpić system wprowadzony przez Baracka Obamę.
  • Pieniądze wyprowadzane z Rosji. W wyniku własnego śledztwa "Sueddeutsche Zeitung" opublikowała informację, że co najmniej 27 niemieckich banków zarządzało pieniędzmi, które w latach 2010-2014 zostały wyprowadzone z Rosji. Wg "The Guardian" w wyprowadzeniu pieniędzy z Rosji uczestniczyło 17 brytyjskich banków. W tych operacjach uczestniczył także należący do rządu Royal Bank of Scotland oraz grupa fikcyjnych spółek ulokowanych w rajach podatkowych. Padła także informacja, że Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych w Warszawie otrzymało także środki z tych wielomiliardowych sum, które zostały wyprowadzone z Rosji za granicę.
  • Powraca twarda postawa USA wobec Iranu. Biały Dom nałożył sankcje na 30 zagranicznych firm i osób indywidualnych. Przyczyną jest transfer technologii do Iranu na potrzeby programu rakietowego tego kraju. Te sankcje wynikają z przepisów dotyczących kontroli eksportu do Iranu, Korei Płn. i Syrii
  • Koniunktura i prognozy dla USA. Markit Economics opublikowała marcowy Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym (53,4 pkt) i w usługach (53,2). Indeks PMI composite w USA wyniósł w marcu 53,2 pkt. Wartość indeksu PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.
  • Czy będzie układ o wolnym handlu UE-Japonia? W Hanowerze odbyło się spotkanie kanclerz Niemiec Angeli Merkel z japońskim premierem Shinzo Abe. Po tym spotkaniu wyrażono wolę ścisłej współpracy w kwestii zawarcia porozumienia Japonii z Unią Europejską.
  • Drugie podejście. Zostały zaostrzone procedury weryfikowania obcokrajowców zgłaszających chęć odwiedzenia Stanów Zjednoczonych. Teraz będzie dokładniej weryfikowana przeszłość osób ubiegających się o wizy do USA. W wielu przypadkach to spowolni proces wydawania wiz.
  • Francuskie wybory prezydenckie. Marine Le Pen, szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego jedna z głównych kandydatek do wygranej złożyła wizytę w Moskwie. Oświadczyła, że jeśli wygra wybory, rozważy, co można zrobić w celu szybkiego zniesienia sankcji unijnych wobec Rosji.
  • Stopy procentowe w USA. Odzywają się głosy, że "amerykańska Rezerwa Federalna powinna podnieść stopy procentowe w 2017 r. trzykrotnie lub więcej" Takie stanowisko zaprezentował ostatnio prezes Fed San Francisco John Williams w wywiadzie dla Wall Street Journal.
  • Konkretyzuje się projekt muru między USA a Meksykiem. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformował, że już otrzymał oferty od ponad 600 firm w sprawie budowy tego muru. Meksykański rząd ma nadzieję, że gospodarcze skutki budowy muru i protekcjonistycznej polityki handlowej złagodzą dotychczasowe, bezpośrednie powiązania przedsiębiorstw meksykańskich i amerykańskich.
  • Światowy rynek ekologicznej żywności. W latach 2000-2015 wartość światowego rynku ekologicznego wzrosła o 355 proc. Okazuje się, że najwięcej żywności eko jest sprzedawana w USA.
  • Ukraińska gospodarka. Ekonomiczna blokada wschodnich regionów Ukrainy ma negatywny wpływ na
    stan i perspektywy ukraińskiej gospodarki. Wg rządu i Narodowego Banku Ukrainy (NBU) w tym roku wzrost PKB kraju spadnie do 1,9 proc. z planowanych 2,8 proc.

Komentarz do wydarzeń gospodarczych

KLUCZOWY PROBLEM TO ZARZADZANIE BEZPIECZEŃSTWEM. Kaspersky Lab udostępnił nową wersję swojego rozwiązania bezpieczeństwa wirtualizacji, Kaspersky Security for Virtualization Agentless.

Stworzone z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa w centrach danych zbudowanych na platformach VMware vSphere oraz VMware NSX, rozwiązanie oferuje obecnie zaawansowane możliwości ochrony każdej maszyny oraz sieci wirtualnej, nie wywierając niemal żadnego wpływu na zasoby infrastruktury.

Wykorzystując VMware NSX oraz nowe rozwiązanie Kaspersky Security for Virtualization Agentless, klienci mogą osiągnąć odpowiednią równowagę między wydajnością a ochroną w centrum danych. To efektywne pod względem wykorzystywania zasobów rozwiązanie bezpieczeństwa pomaga utrzymać wysokie współczynniki konsolidacji oraz zmniejszyć obciążenie zasobów komputerowych. Ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem dla wirtualizacji umożliwia przejęcie zadań skanowania plików z poszczególnych maszyn wirtualnych przez wyspecjalizowany serwer w celu zapewnienia większej wydajności i zmniejszenia wpływu na działanie infrastruktury.

Wbudowane funkcje VMware NSX są teraz wspierane możliwościami bezpieczeństwa oferowanymi przez Kaspersky Security for Virtualization, takimi jak ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem, wykrywanie i zapobieganie włamaniom (IDS/IPS) oraz udoskonalone monitorowanie SNMP. Wykorzystywanie znaczników bezpieczeństwa umożliwia reagowanie w czasie rzeczywistym na incydenty naruszenia ochrony oraz automatyczną rekonfigurację infrastruktury wirtualnej w przypadku wykrycia szkodliwego oprogramowania lub innej niebezpiecznej aktywności. Dzięki integracji polityk bezpieczeństwa każda maszyna wirtualna będzie posiadała funkcje bezpieczeństwa zdefiniowane w ogólnych zasadach firmowych, z uwzględnieniem roli każdej maszyny.

Kaspersky Security for Virtualization Agentless oferuje unikatową możliwość skanowania całej infrastruktury, co pozwala analizować zarówno podłączone, jak i niepodłączone do sieci maszyny wirtualne. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań bezpieczeństwa opartych na agencie, które mogą skanować tylko działające maszyny wirtualne, to wyspecjalizowane rozwiązanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby wykrywać szkodliwe oprogramowanie w całej infrastrukturze.

Dylemat wydajność czy bezpieczeństwo stanowił oś relacji między specjalistami ds. IT i bezpieczeństwa od czasu, gdy wirtualizacja zyskała popularność w sektorze korporacyjnym. VMware wraz z Kaspersky Lab proponuje rozwiązanie tego dylematu, oferując rozwiązanie Kaspersky Security for Virtualization Agentless z VMware NSX. W ten sposób klienci otrzymują zaawansowane możliwości ochrony, które nie wywierają niemal żadnego wpływu na działanie i wydajność platformy. Funkcje bezpieczeństwa, jakie oferujemy obecnie zarówno dla VMware NSX, jak i VMware vShield Endpoint oznaczają, że dowolne strategie bezpieczeństwa oraz IT mogą zostać całkowicie dostosowane do określonych potrzeb biznesowych powiedział Witalij Mzokow, dział odpowiedzialny za bezpieczeństwo centrów danych i wirtualizacji, Kaspersky Lab.

Cieszymy się, że produkt Kaspersky Security for Virtualization Agentless kwalifikuje się do uzyskania certyfikatu VMware Ready for Networking and Security, który wskazuje klientom, że rozwiązanie to spełnia określone standardy współpracy VMware i skutecznie funkcjonuje z VMware NSX. To oznacza, że Kaspersky Security for Virtualization Agentless może zostać bez obaw zainstalowany w środowiskach produkcyjnych i zwiększyć stosunek czasu do wartości w środowiskach klienckich powiedziała Kristen Edwards, dyrektor działu współpracy z partnerami technologicznymi, VMware.

Funkcje zarządzania bezpieczeństwem zostały ujednolicone w ramach jednej konsoli administracyjnej Kaspersky Security Center, co pozwala kontrolować wszystkie maszyny wirtualne wraz z urządzeniami fizycznymi i mobilnymi, chronionymi przy pomocy innych rozwiązań Kaspersky Lab. Dzięki temu zarządzanie ochroną różnych środowisk staje się proste i efektywne niezależnie od stosowanych platform.

Piotr Kupczyk Dyrektor biura komunikacji z mediami, Kaspersky Lab Polska

oprac. : Magdalena Kolka / Global Economy Global Economy

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: