eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania II 2017

Monitoring mediów: cytowania II 2017

2017-03-17 11:05

Monitoring mediów: cytowania II 2017

Gazety © trinetuzun - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w lutym 2017 roku nastąpiła zmiana na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich. Na pierwszym miejscu uplasowała się Gazeta Wyborcza, a Rzeczpospolita spadła na drugą pozycję. Zmiana także wśród dzienników regionalnych, gdzie liderem został Polska The Times. Nowym liderem wśród tygodników ogólnopolskich został natomiast Do Rzeczy.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w lutym 2017 zaszły zmiany na podium. Na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Wyborcza (130) spychając Rzeczpospolitą (111) na miejsce drugie. Gazeta Wyborcza swoje pierwsze miejsce zawdzięcza publikacji na temat byłego wiceprezydenta Poznania, któremu prokuratura postawiła zarzuty wyrządzenia szkody w spółce Szpitale Wielkopolski. Na trzecim miejscu uplasował się Fakt (86).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Super Express (76), Dziennik Gazeta Prawna (53), Przegląd Sportowy (51), Puls Biznesu (28), Nasz Dziennik (14), Gazeta Polska Codziennie (7), Parkiet (1).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został w lutym Polska The Times (22). Drugie miejsce należało do Dziennika Bałtyckiego (19), a na trzecim miejscu znalazła się Gazeta Krakowska (15).

Tygodniki ogólnopolskie


W lutym 2017 zmieniło się także podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich. Liderem został Do Rzeczy (66). Stało się tak za sprawą wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim. Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajęła Polityka (56), a trzecie – Tygodnik Powszechny (52).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W lutym liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza.


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times.


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się Do Rzeczy.


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w lutym 2017 roku najczęściej pisano, podobnie jak w styczniu 2017, o Gazecie Wyborczej (241). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (128), a na trzecim Super Express (84). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (111).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej.


Dzienniki regionalne


W lutym 2017 zmiany w pierwszej trójce wśród dzienników regionalnych. Na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (22), na drugim Dziennik Bałtycki (20), a na trzecim Gazeta Krakowska (16). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Dziennika Zachodniego i Naszego Miasta (po 6).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times.


Tygodniki ogólnopolskie


W lutym 2017 wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (96), na drugim Tygodnik Powszechny (91), a na trzecim Do Rzeczy (80). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Polityki (40).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka.


Informacje o badaniu
Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 28 lutego 2017 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita), jak i regionalne tytuły gazet z Grupy Polskapresse, o których często pisze się zamiennie np. Głos Wielkopolski lub Polska Głos Wielkopolski.

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.