eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Badania internetu Gemius/PBI II 2017

Badania internetu Gemius/PBI II 2017

2017-03-10 14:54

Badania internetu Gemius/PBI II 2017

Surfowanie po internecie © Justin - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (8)

Polskie Badania Internetu (PBI) i firma badawcza Gemius opublikowały wyniki za luty 2017 r. Dane zostały podzielone na wszystkie urządzenia, komputery osobiste i laptopy oraz urządzenie mobilne. Według badania Gemius/PBI, liczba internautów w Polsce w lutym 2017 roku wyniosła ogółem 27,5 mln, z czego na komputerach osobistych i laptopach (używanych w domu oraz w pracy) – 23,5 mln, a na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety) 20,5 mln.

WYDAWCY
Wszystkie urządzenia


Lutowe wyniki badania Gemius/PBI nie przynoszą żadnych zmian na podium. Podobnie jak w styczniu, wśród wydawców stron i programów internetowych najczęściej odwiedzanych przez internautów zwycięża Grupa Google z zasięgiem 95,9%. Na drugiej pozycji wciąż pozostaje facebook.com (82,5%), a na trzecim miejscu bez zmian jest Grupa Onet-RASP (76,9%). Stawkę TOP 20 wydawców zamyka Grupa Gazetaprawna.pl.

Komputery osobiste i laptopy


W zestawieniu stron i programów odwiedzanych za pośrednictwem komputerów osobistych i laptopów liderem, podobnie jak w styczniu, jest Grupa Google (82,6%) przed facebook.com (67,7%) i youtube.com (66,3%). Dwudziestkę zamyka Grupa Gazetaprawna.pl.

Urządzenia mobile


W porównaniu po raz kolejny nastąpiło przetasowanie na podium w zestawieniu TOP 20 wydawców, z których witryn i programów internetowych korzystają internauci przy użyciu urządzeń mobilnych. Na pierwszym miejscu nadal znajduje się Grupa Google (64,4%), natomiast facebook.com i Grupa Onet-RASP zamieniły się miejscami. Na drugą pozycję w styczniu powróciła Grupa Onet-RASP (50,8%), a na trzecią spadł facebook.com (49,2%).

Zaraz za pierwszą trójką uplasowała się Grupa Wirtualna Polska. Na ostatniej pozycji Grupa Gazetaprawna.pl.

fot. mat. prasowe

Top20 wydawców, z których korzysta najwięcej internautów - wszystkie urządzenia

Zwycięża Grupa Google z zasięgiem 95,9%.


fot. mat. prasowe

Top20 wydawców, z których korzysta najwięcej internautów - komputery osobiste i laptopy

Liderem jest Grupa Google (82,6%)


fot. mat. prasowe

Top20 wydawców, z których korzysta najwięcej internautów - urządzenia mobile

Na pierwszym miejscu nadal znajduje się Grupa Google (64,4%).


DOMENY
Wszystkie urządzenia


W przypadku domen, z których korzysta najwięcej internautów nic się nie zmieniło w stosunku do stycznia. Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu jest google.pl (94,4%), na drugim facebook.com (82,9%), a na trzecim youtube.com (72,1%). Kolejne miejsca zestawienia podobnie jak przed miesiącem to google.com, onet.pl i allegro.pl. Dwudziestkę zamyka abczdrowie.pl.

Komputery osobiste i laptopy


Na pierwszej pozycji w zestawieniu TOP 20 domen, z których korzysta najwięcej internautów na komputerach osobistych i tabletach znalazł się serwis google.pl (81,8%), na drugiej facebook.com (67,7%), a na trzeciej youtube.com (66,3%).

Urządzenia mobilne


Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, to w lutym pierwsze miejsce podobnie jak przed miesiącem należy do google.pl (60,5%), drugie także bez zmian do facebook.com (49,2%) a trzecie do onet.pl (39,6%). Na ostatnim miejscu orange.pl

fot. mat. prasowe

Top20 domen, z których korzysta najwięcej internautów - wszystkie urządzenia

Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu jest google.pl (94,4%).


fot. mat. prasowe

Top20 domen, z których korzysta najwięcej internautów - komputery osobiste i laptopy

Liderem serwis google.pl (81,8%).


fot. mat. prasowe

Top20 domen, z których korzysta najwięcej internautów - urządzenia mobilne

Pierwsze miejsce podobnie jak przed miesiącem należy do google.pl (60,5%).


Aplikacje mobilne


Pierwsze trzy miejsca zestawienia podobnie jak w styczniu zajmują Aplikacja Google z zasięgiem 52,4%, Aplikacja Youtube z zasięgiem 47,6% oraz Aplikacja Messenger z zasięgiem 39,8%. Zestawienie zamyka Aplikacja Blix Gazetki Kupony z zasięgiem 5,1%.

fot. mat. prasowe

TOP20 aplikacji, z których korzysta najwięcej internautów - platforma mobile

Na pierwszym miejscu Aplikacja Google z zasięgiem 52,4%


Informacja o badaniu
Liczebność próby: N=138 837. Grupa objęta badaniem 7-75 lat. Do badania wykorzystano dane o strukturze internautów pochodzące z badania NetTrack Millward Brown z III kwartału 2016r. i badania Maluchy z 2016r.


oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.