eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania I 2017

Monitoring mediów: cytowania I 2017

2017-02-28 12:35

Monitoring mediów: cytowania I 2017

Gazety © trinetuzun - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w styczniu 2017 roku liderem cytowań wśród dzienników ogólnopolskich została Rzeczpospolita, która zepchnęła Gazetę Wyborczą na drugą pozycję. Wśród dzienników regionalnych liderem był podobnie jak w grudniu 2016 - Głos Wielkopolski. Zmiana nastąpiła na miejscu lidera wśród tygodników ogólnopolskich, gdzie Newsweek Polska zastąpił Politykę.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w styczniu 2017 zaszły zmiany na podium. Na pierwszym miejscu znalazła się Rzeczpospolita (227), spychając Gazetę Wyborczą (159) na miejsce drugie. Rzeczpospolita zawdzięcza pozycję lidera artykułowi opublikowanemu na stronie internetowej Rzeczpospolitej pt. „Wysoka pensja Kijowskiego w KOD”. Na trzecim miejscu, podobnie jak przed miesiącem uplasował się Przegląd Sportowy (139).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Fakt (84), Super Express (63), Dziennik Gazeta Prawna (33), Puls Biznesu (27), Gazeta Polska Codziennie i Nasz Dziennik (po 6), Trybuna (2).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym pozostaje Głos Wielkopolski (17). Zmiany nastąpiły na miejscach drugim i trzecim. Na drugie wskoczył z trzeciego dziennik Polska The Times (16), a na pozycji trzeciej znalazły się Gazeta Krakowska i Dziennik Zachodni (po 8).

Tygodniki ogólnopolskie


W styczniu 2017 zmieniło się także podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich. Liderem został Newsweek Polska (66), który w grudniu 2016 roku był na miejscu czwartym. Stało się tak za sprawą artykułu Cezarego Michalskiego pt. „Kaczyńskiego przemysł pogardy”. Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajął tygodnik Polityka (44), a trzecie – Do Rzeczy (41).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W styczniu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Rzeczpospolita (227).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Głos Wielkopolski (17).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się Newsweek Polska (66).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w styczniu 2017 roku najczęściej pisano, podobnie jak w grudniu 2016, o Gazecie Wyborczej (271). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (247), a na trzecim Przegląd Sportowy (153). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (112).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (271).


Dzienniki regionalne


W styczniu 2017 zmiany w pierwszej trójce wśród dzienników regionalnych. Na pierwszym miejscu znalazł się Głos Wielkopolski (21), na drugim Polska The Times (18), a na trzecim Dziennik Polski (14). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Dziennika Polskiego (10).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Głos Wielkopolski (21).


Tygodniki ogólnopolskie


W styczniu 2017 wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo Polityka i Newsweek Polska (po 99), na drugim Tygodnik Powszechny (83), a na trzecim Do Rzeczy (70). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Tygodnika Powszechnego (65).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo Polityka i Newsweek Polska (po 99).


Informacje o badaniu
Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 31 stycznia 2017 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita), jak i regionalne tytuły gazet z Grupy Polskapresse, o których często pisze się zamiennie np. Głos Wielkopolski lub Polska Głos Wielkopolski.

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.