eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania 2016

Monitoring mediów: cytowania 2016

2017-02-20 10:21

Monitoring mediów: cytowania 2016

Gazety © interstid - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Newton Media przeprowadził analizę cytowań, z której wynika, że w całym 2016 roku liderem wśród dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (2563). Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został Polska The Times (202). Natomiast wśród tygodników ogólnopolskich liderem minionego roku była Polityka (775).

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Pierwsze miejsce na podium w roku 2016 wśród dzienników ogólnopolskich zajęła Gazeta Wyborcza (2563). Najczęściej cytowano tekst pt. „Pierwsza dama tańczy sama” pióra Małgorzaty I. Niemczyńskiej. Na drugim miejscu podium uplasowała się Rzeczpospolita (1815), a na trzecim - Fakt (823).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Przegląd Sportowy (772), Dziennik Gazeta Prawna (695), Super Express (635), Puls Biznesu (242), Gazeta Polska Codziennie (184), Nasz Dziennik (181), Parkiet (21), Trybuna (18), Metrocafe.pl (1).

Dzienniki regionalne


W rankingu dzienników regionalnych ubiegły rok należał do Polska The Times (202). W pierwszej trójce znalazły się także Głos Wielkopolski (145) oraz Dziennik Bałtycki (117).

Tygodniki ogólnopolskie


Jeśli chodzi o tygodniki ogólnopolskie, na pierwszym miejscu rocznego zestawienia znalazła się Polityka (775). Stało się tak za sprawą artykułów Krzysztofa Masłonia, w których niepochlebnie odnosił się do twórców polskiej kultury (Olgi Tokarczuk i Andrzeja Stasiuka). Drugie miejsce należało do Newsweek Polska (659), a trzecie – Do Rzeczy (618).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W roku 2016 liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza.


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się dziennik Polska The Times.


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazła się Polityka.


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Spośród dzienników ogólnopolskich w 2016 roku najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (4281). Na temat Gazety Wyborczej pojawiło się także najwięcej informacji (1718). Dużo pisano także o Rzeczpospolitej (2232), a także Przeglądzie Sportowym (899).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej.


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się dziennik Polska The Times (250), na drugim Głos Wielkopolski (242), a na trzecim Dziennik Bałtycki (172). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Głosu Wielkopolskiego (97).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się dziennik Polska The Times.


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (1261), na drugim Newsweek Polska (1100), a na trzecim Gazeta Polska (947). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Polskiej (644).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka.


Informacje o badaniu
Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita), jak i regionalne tytuły gazet z Grupy Polskapresse, o których często pisze się zamiennie np. Głos Wielkopolski lub Polska Głos Wielkopolski.

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.