eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Święto Zakochanych: gdzie, z kim, za ile?

Święto Zakochanych: gdzie, z kim, za ile?

2017-02-14 13:35

Święto Zakochanych: gdzie, z kim, za ile?

Najpopularniejsze marki w dyskusji o Walentynkach © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Święto Zakochanych – triumf miłości czy zakupów? To pytanie pojawia się co roku. Sprawdziliśmy co ten dzień oznacza dla internautów – gdzie, z kim i w jaki sposób użytkownicy mediów społecznościowych spędzą 14 lutego.

To znacznie więcej niż jeden dzień w roku


Temat Święta Zakochanych przewija się w polskim Internecie przez cały rok. Użytkownicy już od marca mają nadzieję, że przyszłoroczne Święto Zakochanych wreszcie będą mogli spędzić z partnerem lub partnerką, w grudniu – 14 lutego z drugą połówką to jedno z postanowień noworocznych. Z kolei od stycznia internauci usilnie przygotowują się do obchodów tego dnia – kobiety kupują bieliznę i zastanawiają się jaki wzór na paznokciach powinny tego dnia mieć, natomiast mężczyźni szukają porad w kwestii zakupu jak najlepszego prezentu. Potęgę tego zjawiska potwierdzają liczby – w polskim internecie na temat Walentynek pojawiło się już w tym roku ponad 460 tysięcy treści*.

Planujemy nie planując


Święto Zakochanych, jak można było przypuszczać, to temat zdominowany przez kobiety. 82% wśród internautów wypowiadających się na temat tego święta, stanowią kobiety – opisują scenariusze wydarzeń, jakie przygotowały dla swoich mężczyzn na ten dzień i dzielą się informacjami na temat zakupionych prezentów. Media społecznościowe służą im również do zamanifestowania swojego stosunku do walentynek. Zawsze internautki wspominając o tym dniu, piszą o swoich planach – mogą nie obchodzić i nie lubić walentynek, ale zawsze wiedzą co akurat tego dnia będą robić.

Pary vs. single – czy naprawdę dużo ich różni?


44% internautów planuje spędzić Święto Zakochanych ze swoim partnerem lub partnerką. Najczęściej wymienianymi przez nich sposobami na spędzenie walentynkowego wieczoru są: zacisze domowe, restauracje, wyjazdy za miasto, czy wizyta w kinie. W tych samych miejscach będzie można spotkać singli – znaczna część z nich planuje spędzenie tego dnia na mieście w gronie najbliższych przyjaciół, paczki znajomych, czy rodziny.

fot. mat. prasowe

Najpopularniejsze sposoby na spędzanie Walentynek

Dzień Zakochanych najczęściej obchodzimy w zaciszu domowym.


Walentynkowa gorączka zakupów


Temat planowanych prezentów z okazji święta miłości to dominujący wątek poruszany przez internautów w mediach społecznościowych – wydawanie pieniędzy, konkursy z nagrodami, ceny i promocje wyraźnie dominują nad romantycznymi wyznaniami, opisami wspaniałych związków i idealnych partnerów.

Dla internautów Święto Zakochanych to również popis kreatywności – mają oni wiele pomysłów na tegoroczne prezenty, o czym świadczy brak jednego wiodącego trendu w podarunkach. Czekoladki i biżuteria to wciąż popularne rodzaje walentynkowych zakupów, jednak w tym roku większą popularnością cieszą się odzież i obuwie. Jest to związane z popularnością bluz i T-shirtów dedykowanych parom.

fot. mat. prasowe

TOP 10 prezentów walentynkowych

Wskazanie jednego wiodącego trendu w podarunkach jest trudne.


Wśród najczęściej wymienianych przez internautów marek pojawiły się w dużej mierze te, które zorganizowały walentynkowe aktywacje w mediach społecznościowych (Reserved, Nacomi, Yes, FidoStyle). Jednymi z najczęściej wymienianych nazw były Allegro i Biedronka, które stanowiły dla internautów ważną przestrzeń do kupowania walentynkowych prezentów.

Widoczność marek w dyskusjach o Walentynkach nie jest jednak znacząca, co świadczy o tym, iż ważniejszą kwestią od markowego prezentu, jest sam pomysł na podarunek.

fot. mat. prasowe

Najpopularniejsze marki w dyskusji o Walentynkach

Jednymi z najczęściej wymienianych nazw były Allegro i Biedronka


*Liczba wypowiedzi opublikowanych w internecie na temat Walentynek w okresie: 01.01.2017 – 12.02.2017.

Olga Wójcicka

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.