eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Badania internetu Gemius/PBI I 2017

Badania internetu Gemius/PBI I 2017

2017-02-13 12:28

Badania internetu Gemius/PBI I 2017

Surfowanie po internecie © baranq - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (8)

Polskie Badania Internetu (PBI) i firma badawcza Gemius opublikowały wyniki za styczeń 2017 r. Dane zostały podzielone na platformę total, platformę PC oraz platformę mobile. Liczba internautów w Polsce w styczniu 2017 roku wyniosła ogółem 27,3 mln, z czego na platformie PC (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 23,3 mln, a na platformie Mobile (smartfony i tablety) 20,4 mln.

WYDAWCY
Platforma total


Styczniowe wyniki badania Gemius/PBI nie przynoszą żadnych zmian na podium. Podobnie jak w grudniu, wśród wydawców stron i programów internetowych najczęściej odwiedzanych przez internautów zwycięża Grupa Google z zasięgiem 96,2%. Na drugiej pozycji wciąż pozostaje facebook.com (83,1%), a na trzecim miejscu bez zmian jest Grupa Onet-RASP (78,2%). Stawkę TOP 20 wydawców zamyka orange.pl

Platforma PC


W zestawieniu stron i programów odwiedzanych za pośrednictwem komputerów osobistych liderem, podobnie jak w grudniu, jest Grupa Google (82,5%) przed facebook.com (67,9%) i youtube.com (67,4%). Dwudziestkę zamyka Grupa Edipresse.pl.

Platforma mobile


W porównaniu z grudniem w styczniu znów nastąpiło przetasowanie na podium w zestawieniu TOP 20 wydawców, z których witryn i programów internetowych korzystają internauci przy użyciu urządzeń mobilnych. Na pierwszym miejscu nadal znajduje się Grupa Google (65,4%), natomiast facebook.com i Grupa Onet-RASP zamieniły się miejscami. Na drugą pozycję w styczniu powrócił facebook.com (51,7%), a na trzecią znów spadła Grupa Onet-RASP (51,6%).

Zaraz za pierwszą trójką uplasowała się Grupa Wirtualna Polska. Na ostatniej pozycji accuweather.com.

fot. mat. prasowe

Top20 wydawców, z których korzysta najwięcej internautów - platforma total

Zwycięża Grupa Google z zasięgiem 96,2%.


fot. mat. prasowe

Top20 wydawców, z których korzysta najwięcej internautów - platforma PC

Liderem, podobnie jak w grudniu, jest Grupa Google.


fot. mat. prasowe

Top20 wydawców, z których korzysta najwięcej internautów - platforma mobile

Na pierwszym miejscu nadal znajduje się Grupa Google.


DOMENY
Platforma total


W przypadku domen, z których korzysta najwięcej internautów nic się nie zmieniło w stosunku do grudnia 2016. Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu jest google.pl (94,5%), na drugim facebook.com (83,1%), a na trzecim youtube.com (74,4%). Kolejne miejsca zestawienia podobnie jak przed miesiącem to google.com, onet.pl i allegro.pl. Dwudziestkę zamyka tvn24.pl

Platforma PC


Pierwszych sześć miejsc platformy PC pokrywa się z wynikami ogólnymi (platforma total). Na pierwszej pozycji znalazł się serwis google.pl (81,6%), na drugiej facebook.com (67,9%), a na trzeciej youtube.com (67,4%).

Platforma mobile


Jeśli chodzi o platformę mobile, zmiany na podium w styczniu 2017. Pierwsze miejsce podobnie jak przed miesiącem należy do google.pl (60,9%), drugie także bez zmian do facebook.com (51,7%) a na trzecie wskakuje onet.pl (40,3%). Google.com spada z miejsca trzeciego na czwarte (40,1%). Na ostatnim miejscu fakt.pl.

fot. mat. prasowe

Top20 domen, z których korzysta najwięcej internautów - platforma total

Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu jest google.pl.


fot. mat. prasowe

Top20 domen, z których korzysta najwięcej internautów - platforma PC

Na pierwszej pozycji znalazł się serwis google.pl.


fot. mat. prasowe

Top20 domen, z których korzysta najwięcej internautów - platforma mobile

Pierwsze miejsce podobnie jak przed miesiącem należy do google.pl.


Aplikacje mobilne


Pierwsze trzy miejsca zestawienia podobnie jak w grudniu 2016 roku zajmują Aplikacja Google z zasięgiem 53,2%, Aplikacja Youtube z zasięgiem 49,7% oraz Aplikacja Messenger z zasięgiem 39,9%. Zestawienie zamyka Aplikacja Avat Mobile Security&Antivirus z zasięgiem 4,9%.

fot. mat. prasowe

TOP20 aplikacji, z których korzysta najwięcej internautów - platforma mobile

Aplikacja Google z zasięgiem 52,5% jest na pierwszym miejscu.


Informacja o badaniu


Liczebność próby: N=139 552. Grupa objęta badaniem 7-75 lat. Do badania wykorzystano dane o strukturze internautów pochodzące z badania NetTrack Millward Brown z III kwartału 2016r. i badania Maluchy z 2015r.


oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.