eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Dotacje unijne: jakich szukają Polacy?

Dotacje unijne: jakich szukają Polacy?

2016-11-16 00:40

Dotacje unijne: jakich szukają Polacy?

Polacy najczęściej szukają dotacji do 100 000 złotych © Andrzej Wilusz - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Z badania przeprowadzonego przez serwis Oferteo.pl wynika, że Polacy najczęściej poszukują dotacji do 100 000 złotych. Celem dotacji jest najczęściej powstanie i rozwój firmy, miejscem realizacji inwestycji jest obszar miejski, a uzyskaną dotację ankietowani planują przeznaczyć na zakup maszyn lub urządzeń niezbędnych do prowadzenia firmy.
Badanie było prowadzone w oparciu o analizę 5 700 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl przez osoby poszukujące dotacji unijnych.

Cel dotacji


Ankietowani przez Oferteo.pl zapytani o cel dotacji, najczęściej odpowiadali, że potrzebują środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej (42%) i rozwój firmy (43%). Natomiast 15% ankietowanych nie potrafiło określić, na jaki cel potrzebują dotacji.

fot. mat. prasowe

Cel dotacji

Najczęściej wskazywanym celem dotacji jest rozwój firmy.


Miejsce inwestycji


52% zapytanych przez Oferteo.pl o miejsce planowanej inwestycji z wykorzystaniem dotacji unijnych odpowiedziało, że będzie to obszar miejski. Na obszar wiejski do 5 tysięcy mieszkańców wskazało 39% ankietowanych, a na obszar wiejski powyżej 5 tysięcy ludności - 9%.

fot. mat. prasowe

Miejsce inwestycji

Ankietowani zainwestują otrzymane środki w obszarze miejskim.


Przeznaczenie dotacji


Na co badani zamierzają przeznaczyć dotacje unijne? Najwięcej, bo 33% ankietowanych zamierza za uzyskane środki zakupić maszyny lub urządzenia potrzebne do prowadzenia firmy. 17% badanych chce stworzyć za środki z dotacji nowe miejsca pracy, kolejne 17% wybuduje lub wyremontuje nieruchomość. 13% zadeklarowało wydanie pieniędzy na promocję firmy. 10% ankietowanych za środki z dotacji wynajmie lub kupi lokal. Pozostałe 10% zadeklarowało inny cel przeznaczenia dotacji.

fot. mat. prasowe

Przeznaczenie dotacji

Najwięcej ankietowanych za środki z dotacji kupi maszyny i sprzęt potrzebny do firmy.


Kwota dotacji


Użytkownicy Oferteo.pl najczęściej poszukiwali dotacji w kwocie do 100 tys. złotych - 47%. 20% badanych szukało dotacji w przedziale od 100 do 199 000 złotych. 7% badanych wskazało, że interesująca ich kwota dotacji to przynajmniej milion złotych.

fot. mat. prasowe

Kwota dotacji

Polacy najczęściej szukali informacji na temat dotacji do 100 tys. złotych.


Metodologia badań


Przedstawione dane pochodzą z analizy niespełna 5 700 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl przez osoby poszukujące dotacji unijnych.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.