eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › OFF Piotrkowska z nowym biurowcem

OFF Piotrkowska z nowym biurowcem

2016-09-14 13:35

OFF Piotrkowska z nowym biurowcem

TEAL OFFICE - widok od strony pasażu OFF Piotrkowska © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Na terenie kultowego już łódzkiego OFFa pojawi się TEAL OFFICE. Pod tą nazwą kryje się nowa inwestycja OPG Property Professionals - biurowiec, który ma wkomponować się w postindustrialną zabudowę dawnych tkalni i przędzalni Franciszka Ramischa oraz okolicznych secesyjnych kamienic. Biurowiec dostarczy na łódzki rynek 2266 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 378 mkw. przeznaczonych na powierzchnię usługową.
Autorami projektu TEAL OFFICE są Aleksandra Zdziechowska, Piotr Walerysiak i Andrzeja Owczarek – konsorcjum architektów z biur zw A i NOW, którzy dobrze znają specyfikę wyjątkowego miejsca, jakim jest OFF Piotrkowska. Celem, którzy przyświecał im przy projektowaniu nowego biurowca była jeszcze mocniejsza integracja OFFa z otaczającą go przestrzenią miejską, w tym z ulubienicą Łodzian - „Pietryną”.

Od strony ul. Roosevelta budynek ma równać się wysokością z sąsiadującymi kamienicami, a na poziomie 0 umożliwiać przejście do OFF Piotrkowska, co ma w istotny sposób przyczyniać się do zwiększenia funkcjonalności przestrzeni. Analogicznie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich lokali na OFFie, dolne piętra obiektu będą wyższe niż górne kondygnacje (od 4,5 m na parterze do 3,2 m na piątym piętrze).
– Wprowadzając nową jakość w postindustrialne otoczenie, TEAL OFFICE pozostanie w harmonii z architekturą dawnej fabryki. Fragment elewacji w grafitowej licówce od strony pasażu OFF Piotrkowska Center nawiąże do ceglanego sąsiedztwa obiektów pofabrycznych, w tym m.in. do odnawianego budynku SEPIA OFFICE – wyjaśnia Andrzej Owczarek z pracowni NOW.

Kreatywność.IT


TEAL OFFICE oferować będzie 378 mkw. dla usług na parterze oraz 2266 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, w pełni przystosowanej do potrzeb firm z sektora IT. To kolejny projekt w obrębie popularnego OFFa, po SEPIA OFFICE oraz nowej przestrzeni dla startupów, stworzony z myślą o branży technologicznej. Jak podkreśla inwestor, nowy kierunek ma silnie wpisywać się w twórczy klimat miejsca.

fot. mat. prasowe

TEAL OFFICE - widok od strony ul Roosevelta

Oprócz przestrzeni biurowej obiekt zaoferuje niemal 400 mkw. powierzchni przeznaczonej na działalność usługową.


– Tworząc nowe funkcje dla przestrzeni, którą dziś znamy jako OFF Piotrkowska Center, chcieliśmy oddać ją w ręce osób kreatywnych i pełnych pasji do tego, co robią – mówi Michał Styś, Dyrektor Zarządzający OPG Property Professionals. – Kreatywność i innowacyjne podejście do wyzwań to także domena osób rozwijających innowacyjne technologie, dlatego z pewnością znajdą oni tu miejsce dla siebie – dodaje.

fot. mat. prasowe

TEAL OFFICE - wnętrze biurowe

Budynek zaoferuje 2266 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej


Innowacyjne podejście ma cechować także sam projekt przestrzeni, w której zrezygnowano całkowicie ze ścian konstrukcyjnych. Zastosowanie podłogi technicznej zapewni elastyczność w lokalizacji i późniejszym przenoszeniu gniazd elektrycznych, pozwalając na swobodną zmianę aranżacji pomiędzy układami typu open space, mieszanymi lub z podziałem na pomieszczenia biurowe. Najemcy, w zależności od preferencji, mogą zdecydować się na całe piętro na wyłączność lub część piętra z odrębnym wejściem ze wspólnego holu windowego.

Dla pięciu kondygnacji biurowych przewidziano 12 wariantów aranżacji – tak, aby przyszli lokatorzy z branży TECH mogli optymalnie dostosować przestrzeń do charakteru pracy i struktury swojej kadry. W zależności od zastosowanego wariantu, w obrębie jednej kondygnacji może swobodnie pracować od 45 do 100 osób (układ call-center).

fot. mat. prasowe

TEAL OFFICE - widok na recepcję

Obiekt uzyska prestiżowy certyfikat BREEAM.


z XIX do XXI wieku


Jako biurowiec klasy A projektowany z myślą o branży IT, TEAL OFFICE wyposażony zostanie w szereg rozwiązań technologicznych z najwyższej półki. Z efektownie wykończonego lobby budynku wsiądziemy do szybkich wind mogących pomieścić do 13 osób. Po dojechaniu na właściwe piętro przywita nas przyjemna temperatura za sprawą systemu klimakonwektorów z instalacją chłodniczą wykorzystującą wodę lodową. Komfort termiczny i akustyczny zapewnią też okna aluminiowe z możliwością uchylania. Zastosowane rozwiązania pozwolą na ograniczenie hałasu od zewnętrznych źródeł dźwięku na poziomie 35 db.

Programiści rozwijający technologie dla klientów z pewnością docenią poprowadzony do obiektu światłowód, który ma umożliwić transfer danych do 1 Gb/s i zapewniać wysoką niezawodność sieci. Na życzenie najemcy możliwe będzie wykonanie połączenia teletechnicznego pomiędzy serwerownią, a zajmowaną kondygnacją, a także wykonanie modułowego sufitu podwieszanego o wysokości do 50 cm.
Inteligentny system sterowania BMS umożliwi optymalne zarządzanie bezpieczeństwem – kontrolą dostępu, monitoringiem CCTV, zintegrowanymi systemami sygnalizacji pożarowej i włamaniowej (SSP/SSW), a także wszystkimi instalacjami w obrębie budynku: zasilaniem, oświetleniem i transportem windowym czy klimatyzacją, wentylacją i ogrzewaniem.

Nowocześnie, czyli ekologicznie


Obiekt zaprojektowano tak, aby zachęcać pracowników do zdrowego stylu życia. Dzień zaczniemy więc od wjazdu na parking wyposażony w porty do ładowania samochodów elektrycznych. Dla tych, którzy od czterech kółek wolą dwa, przewidziane zostały nowe, oświetlone i zadaszone strefy do bezpiecznego parkowania rowerów, a także wydzielone szatnie i prysznice. W całym obiekcie wprowadzony zostanie system segregacji odpadów, co także powinno kształtować pozytywne nawyki wśród użytkowników budynku.

Obiekt wyposażony zostanie ponadto w szereg rozwiązań budowlanych i technologicznych ograniczających zużycie energii cieplnej i elektrycznej, co znajdzie potwierdzenie w prestiżowym certyfikacie BREEAM. Duże okna trójszybowe o wysokim współczynniku izolacji termicznej posiadać będą wewnętrzne rolety od strony zachodniej i południowej, co pozwoli ograniczyć nagrzewanie i nadmierne nasłonecznienie wnętrz w ciągu dnia. Optymalne wykorzystanie światła naturalnego uzupełnione zostanie przez energooszczędne oświetlenie w systemie LED.

Zastosowane „zielone” technologie – m.in. odzysk ciepła z klimatyzacji i energii z wind o niskim poborze mocy czy rozwiązania oszczędzające zużycie wody w toaletach – wpiszą się w ideę zrównoważonego budownictwa, dzięki czemu TEAL OFFICE ma szanse na miano jednej z najbardziej nowoczesnych inwestycji biurowych w Łodzi.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: