eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Co 9 sekund pojawia się nowy wirus na urządzenia mobilne

Co 9 sekund pojawia się nowy wirus na urządzenia mobilne

2016-08-17 10:46

Co 9 sekund pojawia się nowy wirus na urządzenia mobilne

Co 9 sekund pojawia się nowy wirus na urządzenia mobilne © georgejmclittle - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Użytkownicy urządzeń mobilnych nie powinni tracić czujności - prawdziwą plagą, o czym eksperci z G DATA SecurityLabs przestrzegali już w minionym roku, stały się wirusy szyfrujące. Co więcej, cyberprzestępcy wspięli się na wyżyny - dotychczas do zainfekowania smartfona czy tabletu dochodziło najczęściej poprzez nieostrożne pobranie fałszywej aplikacji z nieautoryzowanego sklepu, teraz ryzyko jest jeszcze większe - hakerzy znaleźli bowiem metodę, która pozwala zainfekować telefon bez interakcji z jego użytkownikiem!
Teraz wystarczy, że użytkownik smartfona odwiedzi przygotowaną przez przestępców stronę internetową. Tam wpada w sidła i pada ofiarą ataku typu drive-by-download, w efekcie którego na jego urządzeniu zainstalowane zostaje złośliwe oprogramowanie. Sposób działania cyberprzestępców wyjaśnia w sposób szczegółowy najświeższy raport zagrożeń mobilnych G DATA Mobile Malware Report H1 2016 dostępnym online.
Smartfony i tablety są popularne wśród cyberprzestępców, a ataki na urządzenia mobilne stają się coraz bardziej zaawansowane – tłumaczy Christian Geschakt odpowiedzialny za rozwiązania mobilne w G DATA Software. Użytkownicy powinni zapewnić odpowiednią ochronę na swoich urządzeniach przenośnych oraz zadbać o to, by mobilny system operacyjny był możliwie najbardziej aktualny. To zdecydowanie podniesie poziom ich bezpieczeństwa.

Jak dochodzi do infekcji?


Sieciowi przestępcy przejmują kontrolę nad serwerami i z ich wykorzystaniem tworzą specjalnie przygotowane strony www. Następnie generują na nich ruch wykorzystując kampanie spamowe lub tzw. malwertising (czyli reklamy kierujące na złośliwe strony internetowe). W ten sposób złośliwe aplikacje przedostają się niezauważone na urządzenia mobilne z Androidem wykorzystując niezałatane luki bezpieczeństwa.

fot. mat. prasowe

Liczba nowych zagrożeń mobilnych dla systemu Android

Do końca roku liczba nowych zagrożeń mobilnych dla systemu Android ma drastycznie wzrosnąć.


Niespełna 10 tysięcy nowych zagrożeń dziennie


1 723 265 nowych próbek złośliwego mobilnego kodu zarejestrowało laboratorium G DATA w pierwszej połowie 2016. Oznacza to ponad 30% wzrost w stosunku do ostatnich 6 miesięcy zeszłego roku. Z liczbą wykrywanych codziennie 9 468 nowych próbek, na świecie co 9 sekund pojawia się nowy mobilny wirus!

oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.