eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Villa Metro: kolejny biurowiec na mapie Warszawy

Villa Metro: kolejny biurowiec na mapie Warszawy

2016-07-08 13:08

Villa Metro: kolejny biurowiec na mapie Warszawy

Villa Metro - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

Na warszawskim Mokotowie, pod adresem Puławska 145A, powstanie Villa Metro. Pod tą nazwą kryje się budynek biurowo-usługowy, którego głównym wykonawcą jest firma Budner S.A. Powierzchnia całkowita obiektu to 11 tys. mkw., z czego 6,9 tys. mkw. zajmą biura. Oddanie budynku do użytkowania ma nastąpić w styczniu 2018 roku. W ramach prac przewidziana jest również budowa nowego wyjścia ze stacji metra Wilanowska oraz aranżacja przestrzeni wokół biurowca.
Villa Metro to nowoczesny obiekt klasy A+, który czynić będzie zadość wszelkim wymogom certyfikatu LEED Gold. Za projekt budynku odpowiada pracownia DA Dziuba Architekci.

Biurowiec będzie mieć 8 pięter biurowych, dwie kondygnacje podziemne oraz parter, którego powierzchnia przeznaczona zostanie na handel i usługi.

Cechą wyróżniającą Villę Metro ma być przeszklona fasada z charakterystyczną romboidalną strukturą z fibro-betonu w kolorze bieli. Struktura ta jako graficzne przełożenie na rysunek elewacji liter VM w założeniu ma stać się znakiem rozpoznawczym biurowca.

Nowy biurowiec powstanie w narożniku ul. Puławskiej i nowo projektowanej ulicy łączącej Puławską z przedłużeniem KEN - ul. Bukowińską.

Umowa na realizację i pomoc w komercjalizacji Villi Metro została podpisana pod koniec czerwca bieżącego roku, a prace niezwłocznie rozpoczęto.

Inwestorem Villa Metro jest Reform Company 3 Sp. z o.o., należąca do grupy będącej m.in. właścicielem centrum handlowego Blue City i kompleksu biurowego Blue Office.

Inwestor biorąc pod uwagę aspekt ekologii, zdecydował się na najnowocześniejszy system zarządzania i klimatyzacji – na poziomie dużo wyższym niż przewidują to polskie normy. Dodatkowo inwestor stawia na daleko idącą personalizację układu pomieszczeń, dostosowanie funkcjonalności powierzchni do preferencji najemców.

fot. mat. prasowe

Villa Metro - wizualizacja 1

Villa Metro zlokalizowana będzie przy ulicy Puławskiej 145A.


Villa Metro będzie jednym z nielicznych w Warszawie biurowców, który będzie spełniać normy Certyfikatu LEED Gold z uwzględnieniem rygorystycznych wymogów międzynarodowego systemu certyfikacji budynków pod kątem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju – podsumowuje Leszek Stankiewicz z Budner S.A. Wynajem powierzchni w proekologicznej inwestycji oznacza dla najemcy szereg korzyści. Ponadto certyfikacja LEED stanowi formalne potwierdzenie wysokiej jakości i solidności wykonania budynku.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: