eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Bezpieczny smartfon: 7 sposobów na ochronę urządzeń mobilnych

Bezpieczny smartfon: 7 sposobów na ochronę urządzeń mobilnych

2016-07-11 11:25

Bezpieczny smartfon: 7 sposobów na ochronę urządzeń mobilnych

Jak zabezpieczyć smartfon? © fot. mat. prasowe

Dzisiejsze telefony są coraz bardziej wydajne i zaskakują mnogością funkcji. Natomiast niewiele zmienia się w zakresie ich ochrony, bezpieczeństwo wciąż pozostaje piętą achillesową ich producentów. Specjaliści z G DATA udzielają kilku wskazówek pozwalających skutecznie zabezpieczyć twoje urządzenie mobilne.
Pierwszy mobilny wirus Cabir pojawił się 12 lat temu i atakował telefony z systemem operacyjnym Symbian. Nie był zbyt groźny, a ze smartfonów korzystali nieliczni abonenci telefonii komórkowej. Dziś mało kto pamięta o Symbianie, a w samym 2015 roku analitycy z G DATA SecurityLabs wykryli 2,3 mln nowych form ataków na urządzenia przenośne z Androidem! Na system, z którego korzysta ponad 70 procent Polaków.

Co zrobić, aby zapobiec infekcji Twojego smartfona?
  1. Zainstaluj na telefonie oprogramowanie antywirusowe, zwłaszcza jeśli jesteś użytkownikiem smartfona z systemem operacyjnym Android. G DATA rekomenduje pakiet G DATA MOBILE INTERNET SECURITY for ANDROID. Oprogramowanie oferuje kompleksowe zabezpieczenie urządzeń mobilnych z Androidem. Oprócz ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, szkodliwymi aplikacjami i innymi zagrożeniami z internetu, system chroni przed konsekwencjami zgubienia lub kradzieży sprzętu.
  2. Wykorzystaj filtr połączeń głosowych i wiadomości SMS, pozwalający na blokowanie połączeń przychodzących i wychodzących, w tym m.in numerów premium o podwyższonej opłacie.
  3. Zabezpiecz się przed utratą urządzenia. Co stanie się z danymi, jeśli telefon zostanie zgubiony lub skradziony? W jego pamięci znajduje się zazwyczaj wiele zdjęć, e-maili, informacji czy haseł. Strach pomyśleć, co może się stać, jeśli dostaną się w niepowołane ręce. Dlatego warto skorzystać z aplikacji bezpieczeństwa, oferujących funkcje zdalnego kasowania danych, blokady urządzenia lub jego lokalizacji za pomocą sygnału GPS.
  4. Wykonuj regularnie kopie zapasowe danych znajdujących się na telefonie. Służą do tego zewnętrzne aplikacje i programy lub narzędzia dostarczane przez producenta. Backup możesz zapisać na dysku komputera, pamięci przenośnej lub w chmurze.
  5. Instaluj i kupuj aplikacje pochodzące wyłącznie z zaufanych platform AppStore czy Google Play. Nie korzystaj z darmowych okazji, bowiem „atrakcyjna” aplikacja może być nośnikiem groźnych wirusów.
  6. Publiczne sieci Wi-Fi nie są bezpieczne. Ale jeśli jesteś zmuszony z nich korzystać, nigdy nie realizuj transakcji bankowych, zakupów online, a także nie przesyłaj wrażliwych danych.
  7. Na bieżąco aktualizuj system operacyjny. Starsza wersja oprogramowania stanowi poważne zagrożenie dla smartfona, ponieważ hakerzy mogą wykorzystać niezałatane luki występujące w aplikacji.

fot. mat. prasowe

Jak zabezpieczyć smartfon?

Jedną z naczelnych zasad bezpieczeństwa urządzeń mobilnych jest instalowanie aplikacji wyłącznie z zaufanych, oficjalnych platform


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.