eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Dzień Ojca w internecie jest codziennie

Dzień Ojca w internecie jest codziennie

2016-06-23 00:25

Dzień Ojca w internecie jest codziennie

Supertata obroni również przez zagrożeniami w Internecie © fot. mat. prasowe

Przy okazji obchodzonego 23 czerwca Dnia Ojca Kaspersky Lab postanowił przyjrzeć się, jak współcześni tatusiowie chronią swoje pociechy. W dzisiejszych czasach sprawowanie opieki ojcowskiej nie ogranicza się jedynie do świata realnego - równie ważna jest bowiem ochrona przez cyberniebezpieczeństwem. Badanie dowodzi jednak, że panowie świetnie dają sobie radę i z jedną, i z drugą kwestią.
Badanie zrealizowane przez Kaspersky Lab dowodzi odpowiedzialności współczesnych ojców. Większość z nich deklaruje, że dba nie tylko o finansowy spokój swojej rodziny, ale również o kwestie związane z cyberbezpieczeństwem. Przeważnie to właśnie tata jest tą osobą, która instaluje rozwiązania bezpieczeństwa na wszystkich urządzeniach cyfrowych w domu. 86% badanych dba o ochronę komputera PC, 77% - smartfona, a 63% zabezpiecza przed wirusami tablet.

Być może własnie dlatego to ojcowie bardziej niż matki skłaniają się ku pozwoleniu najmłodszym na korzystanie z różnego rodzaju dobrodziejstw nowoczesnej technologii. W ciągu pierwszego roku życia dziecka grono ojców, którzy oddają w ręce swojego dziecka smartfona lub tablet, jest co najmniej dwukrotnie wyższa niż liczba matek, które postępują w ten sposób. Co więcej, ojcowie uważają, że internet to świetna rzecz dla nich i ich dzieci – z tym stwierdzeniem zgodziło się dwie trzecie ojców, którzy wzięli udział w badaniu.Ponadto, w przeciwieństwie do matek, ojcowie uważają, że internet ma dobry wpływ na ich dzieci – na ich stan fizyczny i umysłowy, wyniki w szkole, przyszłą karierę zawodową i życie w ogóle. Na przykład 45% ojców uważa, że dzięki internetowi ich dzieci czują się swobodniej w kontaktach z kolegami, a ponad połowa (29%) przypuszcza, że sieć pomaga ich dzieciom być bardziej zorganizowanym.

fot. mat. prasowe

Supertata obroni również przez zagrożeniami w Internecie

Współcześni ojcowie zwracają dużą uwagę na to, co przytrafia się ich dzieciom w Sieci


Jeśli chodzi o kupowanie gadżetów dla dzieci, ojcowie częściej robią to po to, aby ich pociechy nie odstawały od innych – z tego powodu połowa ojców wyposaża swoje dziecko w komputer lub laptop. Ponadto ojcowie są przekonani, że w dzisiejszych czasach dzieci powinny bezsprzecznie potrafić obsługiwać urządzenia cyfrowe, a ponad jedna trzecia (36%) kupiła z tego powodu tablet swojemu synowi lub córce.
„Niezależnie od istniejących między nimi różnic bez wątpienia zarówno ojcowie, jak i matki chcą chronić swoje dzieci przed wszelkimi zagrożeniami realnymi i wirtualnymi. Naturalnie obawiają się, że nie podołają temu zadaniu, że zbyt wiele gadżetów będzie miało negatywny wpływ na ich ukochane dziecko, że internet może nie być taki wspaniały. Nadal jednak chcą nauczyć dzieci, jak bezpiecznie surfować po internecie, jak korzystać z nowoczesnych technologii. Cieszymy się, dowiadując się, że rodzice rzeczywiście sięgają po rozwiązania bezpieczeństwa, dbając o ich instalację i aktualizację. Wiedząc o tym, dzieci z pewnością mogą podziękować swoim rodzicom” – powiedział David Emm, główny badacz bezpieczeństwa, Kaspersky Lab.

oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.