eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Archicom buduje kameralny biurowiec na Krzykach

Archicom buduje kameralny biurowiec na Krzykach

2016-06-16 10:17

Archicom buduje kameralny biurowiec na Krzykach

Clubhouse - wizualizacja © fot. mat. prasowe

We Wrocławiu, tuż przy Ogrodach Hallera powstaje Clubhouse - kameralny budynek biurowo-usługowy, który ma niejako dopełnić zaplecze tego osiedla. Inwestycja dostarczy na dolnośląski rynek 2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni, który pomieści około 100-120 pracowników. Archicom prognozuje, że oddanie inwestycji do użytkowania nastąpi w połowie 2018 roku.
Trzykondygnacyjny budynek stanie się częścią prestiżowej dzielnicy, na terenie której trwają już prace przy innej inwestycji Archicomu - osiedlu apartamentowym Ogrody Hallera, uznanym przed dwoma laty za Inwestycję Mieszkaniową Roku w Polsce. Clubhouse zaoferuje najemcom powierzchnie usługowe na parterze oraz zlokalizowane na piętrach biura o powierzchni od ok. 100 m2 do 500 m2. Będzie mógł pomieścić około 100-120 pracowników.

Jak zapewnia deweloper, inwestycja powstaje na jednej z niewielu tak dobrze pozycjonowanych działek w obrębie Krzyków. Jego zdaniem znaczenie ma zarówno bezpośrednie sąsiedztwo prestiżowego osiedla apartamentowego, jak równeż możliwości, jakie Clubhouse ma dawać w zakresie ekspozycji szyldów od strony al. Hallera. Do tego obiekt jest usytuowany w pobliżu ważnych ośrodków biznesowych (Centrum Południowe, Stare Miasto i Zachodnie Centrum Biznesu) i dobrze skomunikowany z pozostałymi rejonami miasta.
- Clubhouse to przede wszystkim dobry, rozpoznawalny adres na mapie Wrocławia i jednocześnie wyróżniająca się architektura wkomponowana w typową wrocławską zabudowę na pograniczu Krzyków i Borka. Liczymy na duże zainteresowanie klientów przede wszystkim ze względu na dobrą lokalizację inwestycji, a także doskonałą ekspozycję budynku od strony al. Hallera – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Grupy Archicom.

Przebiegające w sąsiedztwie inwestycji linie tramwajowe i autobusowe pozwalają szybko dostać się do najważniejszych punktów Wrocławia. Najbliższy przystanek tramwajowy znajduje się 100 m od budynku. Biegnąca wzdłuż al. Hallera ścieżka rowerowa wpięta w system tras miejskich pozwoli dostać się do Clubhouse’u na dwóch kółkach. Na terenie inwestycji przewidziano stojaki na rowery. Ponadto, nowy obiekt biurowo-usługowy Archicom oferuje 38 miejsc parkingowych przeznaczonych dla klientów i pracowników.

Bryła budynku Clubhouse wpisuje się architekturą w kontekst prestiżowego osiedla apartamentowego i willowy charakter dzielnicy. Inwestycja, podobnie jak stojący tam niegdyś obiekt, będzie kameralnym budynkiem o skośnych dachach i dużych przeszkleniach w fasadzie budynku.

Inwestycja Archicom posiada wszystkie atuty nowoczesnego budynku biurowego przy zachowaniu kameralnego charakteru samego obiektu. Clubhouse zaprojektowany został z dbałością o wysoką jakość materiałów wykończeniowych oraz dużą ilość przeszkleń na fasadzie budynku. Komfort użytkowania lokali zapewni najemcom, pracownikom i klientom funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze, które będzie można zaadaptować do indywidualnych potrzeb elastycznie dzieląc dostępną przestrzeń biurową. Budynek wyposażony będzie w otwieralne okna oraz zaplecze przystosowane do montażu klimatyzacji oraz sieci telekomunikacyjnych. Wszystkie urządzenia techniczne związane z funkcjonowaniem budynku ukryte będą w bryle dachu. Wysokość lokali przekraczająca 3,5 m sprawia, że w Clubhouse mogą wygodnie funkcjonować najemcy poszukujący siedziby dla swoich firm, biur, gabinetów medycznych, jak i restauracji.

fot. mat. prasowe

Clubhouse - wizualizacja

Inwestycja ma niejako wzbogacić ofertę Ogrodów Hallera.


Archicom przy projektowaniu obiektu Clubhouse uwzględnił historię miejsca, w którym on powstaje. Kiedyś znajdował się tu budynek klubu sportowego Silesia o nazwie „Klubhaus”, a sportowców, którzy niegdyś trenowali na nieistniejącym już stadionie dziś upamiętnia okoliczny pomnik.

Deweloper nie wyklucza sprzedaży budynku w całości inwestorowi, który chciałby kreować swoją markę w sąsiedztwie prestiżowego osiedla Ogrody Hallera.
- Bazując na dotychczasowych doświadczeniach chcieliśmy stworzyć komfortowe warunki dla przyszłych inwestorów. Nowy obiekt stwarza interesujące perspektywy zarówno dla większych firm, jak i mniejszych usługodawców. Dogodne sposoby dojazdu do nieruchomości oraz łatwa w aranżacji przestrzeń biurowa sprawia, że inwestycja Archicomu to dobry wybór zarówno dla doświadczonych przedsiębiorców jak i dla start-upów – mówi Tomasz Sujak.

Użytkownicy będą mogli wprowadzać się do budynku w połowie 2018 r. Generalnym wykonawcą obiektu będzie wchodząca w skład Grupy Archicom spółka Archicom sp. z o.o. Realizacja Inwestycji sp. k.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: