eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Aplikacje zmieniają biznes. Korzyści jest dużo

Aplikacje zmieniają biznes. Korzyści jest dużo

2016-03-18 10:31

Aplikacje zmieniają biznes. Korzyści jest dużo

Firmy w Polsce coraz bardziej skupiają się na chmurze © ra2 studio - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Wydajność, bezpieczeństwo, dostępność. To wszystko - według opracowania "State of the Application Delivery (SOAD)" - mają zapewniać biznesowi aplikacje. Wyniki unikalnego badania zostały przedstawione w Warszawie przy okazji F5 Networks Forum.

Przeczytaj także: Polskie firmy stawiają na aplikacje mobilne

Autorzy raportu po raz pierwszy zebrali dane pochodzące z polskich przedsiębiorstw reprezentujących rożne branże. W efekcie ich pracy możemy przekonać się, w jaki sposób strategie stawiające w centru aplikacje są w stanie wpływać na krajobraz biznesowy naszego kraju. Wpływ ten dodatkowo stymuluje rosnące znaczenie mobilności oraz przejście innowacji w zakresie cyberbezpieczeństwa na stronę technologii hybrydowych.

Istotę tych zmian tłumaczy Ireneusz Wiśniewski, Poland Country Manager w F5 Networks:
“W całej Polsce obserwujemy znaczącą zmianę w sposobie prowadzenia biznesów i ich planowaniu. Aplikacje oraz dostarczanie aplikacji jako usługi stają się kluczową częścią biznesowego DNA i wspierają użytkowników końcowych w zupełnie nowy, do tej pory nie do wyobrażenia sposób – niezależnie od wykorzystywanego urządzenia lub miejsca, w którym dana osoba się znajduje” - mówi,

Usługi aplikacyjne w codziennym użytku


Raport wskazuje, że już niemal połowa (48%) firm w Polsce każdego dnia używa ponad 200 aplikacji. Na tym polu wypadamy zatem lepiej niż region EMEA, dla którego średnia wynosi 44%.

Liczby te wzrosną wraz z rozwojem technologii mobilnych, których rozwój ujęło w swoich budżetach IT w 2016 roku 33% respondentów.
“Inwestycje w aplikacje mobilne również sugerują, że osoby decyzyjne w pełni zaakceptowały trend BYOD, przyzwalając na korzystanie z prywatnych urządzeń, na których zainstalowano biznesowe aplikacje. Jest jasne, że wolno działające, nieresponsywne i niezabezpieczone aplikacje mogą mieć negatywny wpływ na bieżącą działalność i zyski. Dlatego też, pomimo jak najbardziej korzystnego trendu rozwoju usług aplikacyjnych, ważne, by posiadać plan uwzględniający zagadnienia ochrony danych, ich dostępności i sposobów korzystania z nich.” wyjaśnia Ireneusz Wiśniewski.

Firmy w Polsce coraz bardziej skupiają się na chmurze


Co ciekawe, raport podaje, że 65% firm przewiduje, że do końca 2016 roku do 50% aplikacji będzie znajdowało się w chmurze – oznacza to, że coraz więcej firm decyduje się na rozdzielenie infrastruktur fizycznej i chmurowej.

39% rozwiązań związanych z produktywnością i współpracą (np. emaile) oraz 20% rozwiązań służących udostępnianiu narzędzi znajduje się już w chmurze lub znajdzie się w niej w 2016 roku.

Całościowo, 25% przebadanych organizacji posiada strategię “cloud first” – w której często oceniają bazujące na chmurze rozwiązania IT zanim podejmą decyzję o nowej inwestycji. Trend ten jest prawdopodobnie napędzany przez małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których korzystanie z rozwiązań hybrydowych jest ścieżką do oszczędności i wyższej elastyczności.

Polskie firmy wskazują brak analiz (27%) jako największą barierę związaną z wykorzystaniem chmury hybrydowej. 21% firm nie zaobserwowało żadnych wyzwań.

Bezpieczeństwo pozostaje główną obawą i będzie napędzać wydatki na aplikacje w 2016 roku


Badanie wskazuje, że 52% firm nie jest pewnych, czy są w stanie odeprzeć atak na poziomie aplikacyjnym.
“Biorąc pod uwagę wzrost naruszeń bezpieczeństwa w korporacyjnej cyberprzestrzeni oraz szkody, jakie te ataki powodują w zakresie utraty reputacji i zysków – to zagadnienie jest poważnym problemem dla zarządzających polskim przedsiębiorstwami” powiedział Ireneusz Wiśniewski.

fot. mat. prasowe

Usługi aplikacyjne stają się coraz bardziej istotne i powszechne

48% firm w Polsce używa ponad 200 aplikacji (średnia EMEA wynosi 44%).

fot. mat. prasowe

Bezpieczeństwo pozostaje główną obawą

52% respondentów nie jest pewnych czy jest w stanie odeprzeć atak na poziomie aplikacyjnym.

 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: