eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › 10 najbardziej atrakcyjnych branż do pracy

10 najbardziej atrakcyjnych branż do pracy

2016-02-25 13:50

10 najbardziej atrakcyjnych branż do pracy

TOP10 branż do pracy © Jamrooferpix - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W jakich branżach Polacy chcieliby pracować? Odpowiedzi na to pytanie dostarczają wyniki najnowszej edycji badania Randstad Award. Wynika z nich, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni najchętniej podjęliby pracę w sektorze energetycznym. Na drugim miejscu znalazł się sektor surowców i paliw, a na trzecim branża motoryzacyjna.

Co decyduje o atrakcyjności zwycięskich branż?


Dlaczego największym powodzeniem wśród kandydatów cieszą się oferty pracy w branży energetycznej? Zdaniem badanych, sektor ten wyróżniają: bezpieczeństwo zatrudnienia, wysokie wynagrodzenia i benefity pracownicze, potencjał rozwoju kariery oraz możliwość zachowania równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym. Branża ta jest postrzegana również jako szczególnie dbająca o środowisko i społeczeństwo.

Drugi na podium sektor, w którym chcieliby pracować badani, to surowce i paliwa. W tym przypadku respondenci najbardziej doceniają stabilną sytuację finansową firm i silne kierownictwo. Na trzecim miejscu uplasowała się branża motoryzacyjna. W tym przypadku badani najczęściej spodziewają się interesujących zadań, możliwości udziału w szkoleniach i dobrej atmosfery w pracy.

Wybory użytkowników wyjątkowo zgodne


Ranking branż przyniósł identyczne rezultaty we wszystkich regionach naszego kraju. Sektor energetyczny, jako najbardziej atrakcyjny do pracy wskazali respondenci obu płci, a także osoby o różnych poziomach wykształcenia – od podstawowego po wyższe. Rozbieżności pojawiły się jednak w przypadku różnych grup wiekowych. Najmłodsi pracownicy, w wieku 18-24 lat, najchętniej rozpoczęliby pracę w branży motoryzacyjnej. Natomiast osoby z grup 25-44 lat i 44-65 lat na pierwszym miejscu zgodnie wskazały sektor energetyczny.

Pełne wyniki badania Randstad Award 2016 zostaną ogłoszone 10 marca br. podczas uroczystej Gali Randstad Award w Warszawie. Będzie się można z nich dowiedzieć, które firmy zwyciężyły w rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Polsce oraz jakimi kryteriami kierują się w ocenie pracodawców poszczególne grupy kandydatów.

fot. mat. prasowe

10 najbardziej atrakcyjnych branż

Respondenci obu płci są zgodni, że najchętniej pracowaliby w sektorze energetycznym


Informacje o badaniu:


“Randstad Award” to największy na świecie projekt badawczy dotyczący wizerunku pracodawcy i czynników atrakcyjności pracodawców. Pierwsze badanie przeprowadzono w 2000 roku w Belgii. Dziś obecne jest już w 25 krajach i obejmuje ponad 220 000 respondentów. W tym roku ma 6. edycję w Polsce. W naszym kraju badanie objęło 150 największych pracodawców oraz 8000 respondentów, reprezentatywnych dla polskiego społeczeństwa (pod względem wieku, płci, wykształcenia, regionu). Obejmuje zdolnych do pracy Polaków w wieku od 18 do 65 lat, zarówno uczących się, pracujących, jak i poszukujących pracy.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.