eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge: godni kontynuatorzy flagowca?

Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge: godni kontynuatorzy flagowca?

2016-02-22 16:45

Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge: godni kontynuatorzy flagowca?

Samsung Galaxy S7 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Na te modele czekało wielu pasjonatów elektroniki: Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge już w marcu znajdą się w sprzedaży. Czy spełnią pokładane w nich oczekiwania? Z pewnością dostarczają ciekawe możliwości i wysoko stawiają poprzeczkę konkurencji.
Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, wyposażone w ekrany o przekątnej odpowiednio 5,1 oraz 5,5 cala, są wykonane ze szkła z efektem 3D i metalu. Nowa funkcja Always‑On Display sygnalizuje ważne połączenia przychodzące i powiadomienia także wtedy, gdy użytkownik korzysta z telefonu w celach rozrywkowych.

Bez uszczerbku dla wzornictwa smartfony Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge charakteryzują się wodo- i pyłoszczelnością na poziomie IP68. Zaawansowany interfejs Edge UX w Galaxy S7 Edge zapewnia wygodę i zwiększoną wydajność pracy dzięki możliwości tworzenia skrótów do najczęściej wykorzystywanych funkcji, takich jak e‑mail, tryb zdjęć autoportretowych i panoramicznych, oraz do aplikacji zewnętrznych.

Aparat Dual Pixel


Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge to pierwsze smartfony wyposażone w aparat fotograficzny Dual Pixel, umożliwiający uzyskanie jaśniejszych i ostrzejszych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Dzięki rewolucyjnej technologii Dual Pixel, jaśniejszemu obiektywowi z szerszą ogniskową i większym pikselom czas otwarcia migawki może być krótszy, a autofocus działa dokładniej nawet wtedy, gdy fotografowany obiekt nie jest dobrze oświetlony. Nowy tryb pracy aparatu – Motion Panorama – umożliwia wprowadzenie ruchu do tradycyjnych zdjęć panoramicznych.

Rozrywka na wyższym poziomie


Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge posiadają funkcję szybkiego ładowania przewodowego i bezprzewodowego. Ponadto hybrydowe gniazdo karty SIM umożliwia zainstalowanie karty microSD o pojemności do 200 GB, a w niektórych krajach to samo gniazdo można wykorzystać do zainstalowania drugiej karty SIM.

W nowych modelach Samsung wprowadził także istotne udoskonalenia sprzętowe i w zakresie oprogramowania, optymalizujące wydajność urządzeń w grach. Mocny procesor i pojemniejsza bateria pozwalają na wydłużenie czasu grania, a wewnętrzny system chłodzenia chroni smartfon przed przegrzaniem. Nowy dodatek dla graczy – Game Launcher – umożliwia zarządzanie zużyciem energii i ograniczenie powiadomień. Ponadto użytkownicy mogą nagrywać przebieg gry i udostępniać zawartość ekranu innym graczom. API Vulkan współpracujący z Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge umożliwia korzystanie z gier z rozbudowaną grafiką przy mniejszym obciążeniu baterii.

fot. mat. prasowe

Samsung Galaxy S7

Modele działają w oparciu o najnowszy system Android 6.0 (Marshmallow)


Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge łączą się z nowym Gear S2 Classic – aplikacji do monitorowania aktywności fizycznej. Z kolei połączenie smartfona z Gear VR pozwala na wirtualne podróże po świecie.

fot. mat. prasowe

Samsung Galaxy S7 - tył

Modele wyposażono w aparat Dual Pixel o rozdzielczości 12 MP


Płatności mobilne


Oprócz funkcji telefonu użytkownicy mają do dyspozycji platformę płatności mobilnych Samsung Pay – bezpieczną i łatwą w obsłudze. Usługa Samsung Pay chroniona systemem Samsung KNOX, skanowaniem linii papilarnych i zaawansowaną identyfikacją za pomocą tokenów jest zgodna ze standardami NFC (Near Field Communication), MST (Magnetic Secure Transmission) i technologią kodów paskowych, dzięki czemu może z niej korzystać jeszcze więcej konsumentów i klientów biznesowych.

Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge będą dostępne od połowy marca 2016 roku. Jego cena wynosi obecnie 3199 zł.

Specyfikacja


fot. mat. prasowe

Specyfikacja

Mniejszy z modeli posiada baterię o pojemności 3000 mAh, większy - 3600 mAh


fot. mat. prasowe

Specyfikacja, cz.2

Samsung Galaxy S7 i jego większy brat mogą pochwalić się 4 GB pamięci operacyjnej


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: