eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Cloud computing napędza innowacje

Cloud computing napędza innowacje

2016-02-19 10:13

Cloud computing napędza innowacje

Cloud computing napędza innowacje © tameek - Fotolia.com

9 na 10 przedsiębiorców widzi, że zastosowanie rozwiązań chmurowych jest w stanie w znaczący sposób napędzić innowacje - wynika z badania, które firma IDG Connect zrealizowała na zlecenie Oracle. Prognozy wskazują, że popularność cloud computing ciągle będzie rosnąć, a wraz z tym wzrostem zmianie ulegać będą obawy związane z migracją do chmury.
Przy wdrażaniu chmury hybrydowej tradycyjne bariery, jak np. te związane z kwestiami bezpieczeństwa, ustępują miejsca obawom związanym z przepustowością sieci, czy zarządzaniem złożonymi architekturami informatycznymi. W przypadku migracji do chmury prywatnej głównym źródłem obaw pozostaje jednak bezpieczeństwo.

Jeżeli chodzi natomiast o kluczowy czynnik odpowiadający za powodzenie wdrożenia chmury prywatnej i hybrydowej, to respondenci wskazują tu „zdobycie przychylności osób podejmujących kluczowe decyzje biznesowe”, podkreślając jednocześnie, że zarówno dział IT, jak i inne działy biznesowe mają istotny wpływ na wdrażanie chmury. Rezultaty badania dowiodły również bardziej znaczącej niż kiedykolwiek roli nowoczesnego dyrektora ds. informatycznych, który odpowiada nie tylko za koordynowanie wielu architektur, ale też za wykazywanie korzyści z chmury działom biznesowym.

fot. tameek - Fotolia.com

Cloud computing napędza innowacje

Według 92% respondentów chmura umożliwia im szybsze wprowadzanie innowacji.


Najważniejsze wnioski z badania:
  • Według 92% respondentów chmura umożliwia im szybsze wprowadzanie innowacji; chmura pomaga 73% respondentów w utrzymaniu obecnych klientów, a 76% — w zdobywaniu nowych.
  • Jedna piąta przedsiębiorstw (19%) osiągnęła już „dojrzałość chmurową”, a ponad połowa (51%) twierdzi, że osiągnie ją w ciągu dwóch lat.
  • Według respondentów najważniejsze czynniki warunkujące sukces wdrożenia chmury prywatnej to zdobycie przychylności osób podejmujących kluczowe decyzje biznesowe (29%), efektywność ekonomiczna (25%) i budowa dobrych relacji z dostawcą (22%).
  • Najważniejsze przeszkody na drodze do wdrożenia chmury hybrydowej to zarządzanie wieloma architekturami informatycznymi (60%), przepustowość sieci (57%) i relacje z dostawcą rozwiązań informatycznych (52%).

"W miarę, jak chmura osiąga dojrzałość, obserwujemy znaczne zmiany w postrzeganiu zarówno zagrożeń dla projektów chmurowych, jak i korzyści z ich realizacji" - komentuje Johan Doruiter, wiceprezes Oracle, szef działu Systems w regionie EMEA. "Tradycyjne bariery, takie jak obawy o bezpieczeństwo, przesuwają się na dół listy zagrożeń i obecnie raczej figurują na liście głównych korzyści w ocenie większości organizacji. Dzisiaj firmy mają bardziej operacyjne obawy - takie, jak możliwość zarządzania wieloma architekturami IT, czy zdolność do zapewnienia odpowiedniej przepustowości sieci".

Informacje o badaniu
Badanie przeprowadzono za pomocą internetowego kwestionariusza wypełnionego przez 458 respondentów w regionie EMEA. Respondenci to członkowie kadry dyrektorskiej oraz osoby podejmujące decyzje w sprawach informatycznych z przedsiębiorstw różnych branż, zatrudniających powyżej 250 pracowników.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.