eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Praca tymczasowa dla studenta: jesienny wysyp ofert

Praca tymczasowa dla studenta: jesienny wysyp ofert

2015-10-22 14:53

Praca tymczasowa dla studenta: jesienny wysyp ofert

Studentka ©  Rob - Fotolia.com

Październik i listopad to tradycyjnie już miesiące, w których odczuwalny jest pokaźny wzrost rejestracji pracowników tymczasowych. Za taki obrót spraw odpowiedzialni są przede wszystkim studenci, którzy niemal masowo odwiedzają agencje zatrudnienia w poszukiwaniu dorywczego zajęcia.
Wraz z popytem na pracę tymczasową, rośnie podaż proponowanych studentom ofert pracy. Większość z nich okazuje się interesująca, ponieważ pozwala na uzyskanie dodatkowego dochodu, stawiając jednocześnie dość niewygórowane warunki otrzymania zatrudnienia. Nierzadko jedynym wymogiem stawianym przez pracodawcę jest chęć do pracy i dyspozycyjność. Niewątpliwą zaletą dla kandydatów jest elastyczny czas pracy, który pozwala pogodzić wykonywanie obowiązków zawodowych z grafikiem zajęć na uczelni.

Ożywienie na rynku pracy tymczasowej potwierdza Sylwia Chwastyk-Kolasa, Starszy Specjalista ds. Rekrutacji w agencji zatrudnienia Manpower.
– Ofert, które możemy polecić studentom jest wiele. Znając dyspozycyjność i oczekiwania studentów, rekruterzy mogą zaangażować ich zarówno przy pojedynczych projektach jak i zaproponować regularną, długofalową współpracę w godzinach dopasowanych do możliwości jej wykonywania. Dzięki stałemu kontaktowi z pracodawcami, jaki ma agencja zatrudnienia, nawet przy pojedynczych zleceniach kandydaci mogą liczyć na ciągłość otrzymywania kolejnych propozycji. Wiele osób nie poprzestaje zatem na jednym kontakcie, ale chętnie wraca do nas po kolejne zlecenia - mówi

Pośród ofert, które ze względu na elastyczność czasu pracy cieszą się zainteresowaniem młodzieży akademickiej, znajdują się stanowiska pracowników produkcji, magazynierów, pakowaczy. Osoby deklarujące chęć pracy wyłącznie weekendowej, mogą liczyć na rolę hostów i hostess lub prace dekoratorskie związane z pakowaniem prezentów w centrach handlowych. Studentom dyspozycyjnym tylko w godzinach nocnych, oferowane są prace przy inwentaryzacji lub rozładunku towarów. Zwykle spotykają się one z zainteresowaniem kandydatów mających bardzo nieregularny plan zajęć na uczelni, dla których jest to niekiedy jedyna możliwość zdobycia dodatkowego źródła finansów.

fot. Rob - Fotolia.com

Studentka

Praca tymczasowa pozwala studentom pogodzić wykonywanie obowiązków zawodowych z grafikiem zajęć na uczelni.


Tym, którzy chcą pracować w sposób jeszcze bardziej elastyczny, proponowane są role ankieterów, merchandiserów, osób rozdających ulotki, weryfikujących dane lub przygotowujących tłumaczenia językowe. Takie zadania bardzo często mogą być wykonywane w czasie dostosowanym do pracownika, dając równocześnie możliwość łatwego pogodzenia obowiązków wynikających z edukacji z tymi wynikającymi z pracy. Zdarzają się również prace w obszarze obsługi konferencji, targów, imprez sportowych, koncertów, czy innych wydarzeń kulturalnych, które same w sobie stanowią również atrakcję dla zatrudnionych.

Przydatne linki:
Oferty pracy


– Zwykle formą współpracy, którą preferują studenci jest umowa zlecenie, a proponowane stawki, w zależności od stanowiska, wahają się w granicach od 9 zł do 18 zł brutto za godzinę, – mówi Sylwia Chwastyk-Kolasa z Manpower. – W przypadku pracy hostessy, kandydaci, prócz wynagrodzenia, mogą liczyć na wszelkiego rodzaju gratisy, próbki czy kupony rabatowe w obrębie promowanej przez siebie marki czy produktu. Jednak poza argumentami materialnymi praca w trakcie studiów ma również cenną wartość dodaną. Rozwija kompetencje organizacyjne, uczy współpracy w zespole, odpowiedzialności, wielozadaniowości a nade wszystko uczy pracy. Dzięki temu, szukając zatrudnienia już po zakończeniu studiów, kandydaci mogą zaprezentować się pracodawcom w innym świetle, jako osoby z doświadczeniem i chęcią do wykonywania zawodowych zadań, a przez to liczyć na szybsze znalezienie upatrzonej pracy – dodaje przedstawiciel Manpower.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • KatarzynaHelena / 2015-10-23 12:50:08

    Jako studentka zgadzam się z tym co jest napisane w artykule. Zatrudniam się przez agencje zatrudnienia, najczęściej na umowę zlecenie. Zdobywam doświadczenie, a dodatkowo mam z tego kasę. Agencja z której korzystam http://jobsplus.pl/ świetnie wywiązuje się z formalnej strony, nie mam żadnych zastrzeżeń. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.