eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Wyskakujące reklamy irytują użytkowników Mac OS

Wyskakujące reklamy irytują użytkowników Mac OS

2015-10-16 11:00

Wyskakujące reklamy irytują użytkowników Mac OS

Wyskakujące reklamy © fot. mat. prasowe

Jak podaje Bitdefender, użytkownicy Mac OS narzekają na wyskakujące reklamy, które ich zdaniem nie tylko zakłócają komfortowe przeglądanie witryn, ale również stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa.
Biorąc pod uwagę ogół zagrożeń malware, które działały na komputerach pracujących w oparciu o OS X w pierwszym półroczu bieżącego roku, Bitdefender zdołał wykryć adware w niemal połowie wszystkich zagrożeń w USA (46%) i Niemczech (45%). Z kolei w Australii, agresywne reklamy i PUA stanowią to 27% wszystkich zagrożeń, wśród których znajdują się również niektóre trojany i robaki.

Adware możemy podzielić na dwa rodzaje – pierwszy, ten „lepszy”, czyli po prostu, oprogramowanie, które można wykorzystywać za darmo, ale wyświetla reklamy (np. Gadu-Gadu) lub drugi, znacznie gorszy, program, który nie tylko złośliwie wyświetla reklamy, ale jest połączony z modułami szpiegującymi, które przekazują autorowi wiele informacji o użytkowniku.

Dlaczego adware może być niebezpieczne?


Adware, wyświetla reklamy, gdy użytkownicy surfują po internecie lub jest dodawane i instalowane z pobranym z internetu oprogramowaniem freeware (licencja oprogramowania umożliwiająca darmowe korzystanie z programu). Wyniki wyszukiwania są zatruwane niechcianymi reklamami pop-up, po tym jak Adware prześledzi zachowania użytkowników i sprawdzi, co przeglądają i wyszukują. Może także przekierować użytkowników na strony, którymi nie są naprawdę zainteresowani. Tak naprawdę jego celem jest zdobycie pieniędzy z każdym kliknięciem. Ale Adware może być bardzo inwazyjne, przeglądać zasoby komputera i narażać ich na takie niebezpieczeństwa, jak keyloggery, lub techniki ataku man-in-the-middle, które polegają na podsłuchu i modyfikacji ruchu sieciowego, bez wiedzy użytkownika (np. przy wykonywaniu przelewów).

Jak kontrolować wyskakujące reklamy?


Część reklam stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lub wydajności, więc stają się utrapieniem dla użytkownika. Oto pięć kluczowych wskazówek, które pozwolą zabezpieczyć komputer przed Adware:
  • Uważnie wybieraj programy, jakie chcesz pobrać na swój komputer. Upewnij się, czy na pewno potrzebujesz tego programu przed jego pobraniem, ponieważ niektóre z programów mogą zawierać moduły szpiegujące oraz inne niechciane programy.
  • Czytaj umowy licencyjne. Powinny się w nich znaleźć informacje o wszystkich gromadzonych danych, ich przechowywaniu i udostępnianiu osobom trzecim.
  • Uważaj na oszustwa antyspyware. Niektóre narzędzia udają, że pomogą Ci pozbyć się wszystkich niechcianych aplikacji, ale w rzeczywistości same oszukują i przechwytują dane.
  • Nie klikaj reklam. Użyj blokerów reklam, aby uniknąć wyświetlania szkodliwych, lub po prostu irytujących reklam.
  • Na bieżąco aktualizuj system Mac OS i iOS, niektóre aktualizacje oprogramowania obejmują udoskonalenia, które pomagają kontrolować wyskakujące okienka.

fot. mat. prasowe

Wyskakujące reklamy

Użytkownicy Mac OS narzekają, że wyskakujące reklamy obniżają bezpieczeństwooprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.