eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Ataki malware ukierunkowane na bankowość mobilną

Ataki malware ukierunkowane na bankowość mobilną

2015-07-02 14:20

Ataki malware ukierunkowane na bankowość mobilną

Ataki malware ukierunkowane na bankowość mobilną © Marek - Fotolia.com

Coraz więcej Polaków przekonuje się do bankowości mobilnej. Przekonują się do niej również cyberprzestępcy. Eksperci G DATA w I kwartale 2015 r. zidentyfikowali 440,267 nowych ataków malware na system Android, z czego przynajmniej połowa ma podłoże finansowe.
Co 18 sekund następuje nowy atak malware na urządzenia pracujące pod kontrolą Androida – wynika z badania przeprowadzonego przez ekspertów G DATA (zgodnie z danymi za I kwartał 2015 r.). Ponad połowa szkodliwego oprogramowania służy wyłudzeniom finansowym.
Zastosowanie smartfonów i tabletów dla bankowości online szybko rośnie. Dzięki dominującej pozycji na rynku system operacyjny Android zainteresował cyberprzestępców. Dlatego hakerzy rozwijają i rozpowszechniają złośliwe oprogramowania związane z bankowością internetową, takie jak trojany bankowe, szczególnie dla tej platformy –mówi Christian Geschkat, G DATA Mobile Solutions Product Manager. – Spodziewamy się również znaczącego wzrostu ataków malware dla systemów Android w tym roku.


Wzrost szkodliwego oprogramowania o podłożu finansowym


Bankowość mobilna staje się coraz popularniejsza, a cyberprzestępcy starają się wykorzystać ten trend. Eksperci bezpieczeństwa G DATA ustalili, że co najmniej 50 procent złośliwego oprogramowania ma podłoże finansowe i zawiera trojany bankowe.

Eksperci zidentyfikowali 440,267 nowych ataków malware na systemy Android w pierwszym kwartale 2015 roku. Liczba nowego złośliwego oprogramowania wzrosła o 6,4 procent w porównaniu do czwartego kwartału w 2014 roku (413,871) i o 21 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału 2014 roku (363.153).

fot. Marek - Fotolia.com

Ataki malware ukierunkowane na bankowość mobilną

Eksperci bezpieczeństwa G DATA ustalili, że co najmniej 50 procent złośliwego oprogramowania ma podłoże finansowe i zawiera trojany bankowe.


Kolejne prognozy:


  • Liczba nowych rodzajów szkodliwego oprogramowania znacznie wzrosła w 2015 roku:
    Eksperci G DATA przewidują szybki wzrost liczby nowych szkodliwych programów na system Android w 2015 roku. Z powodu stałego wzrostu liczby dystrybucji systemu operacyjnego, cyberprzestępcy są zdeterminowani, aby wprowadzić malware do obiegu i tym samym infekować coraz większą liczbę urządzeń.
  • Internet przedmiotów – inwazja poprzez urządzenia mobilne: Inteligentne urządzenia są podatne na atak. Czy są to inteligentne samochody, sprzęt grzewczy czy routery, badacze wykrywają luki w systemach bezpieczeństwa. W wielu przypadkach smartfony i tablety są wykorzystywane do sterowania inteligentnymi urządzeniami, dlatego to właśnie one staną się celami ataków


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: