eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Mobilne aplikacje bankowe 2015

Mobilne aplikacje bankowe 2015

2015-06-19 14:03

Mobilne aplikacje bankowe 2015

Bankowość mobilna mBanku © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (11)

Raporty podsumowujące pracę specjalistów z wielu krajów pozwalają spojrzeć na znane nam tematy z nowej, szerszej perspektywy. Mogą one być cennym źródłem inspiracji, do których nie dotarlibyśmy obserwując rozwiązania na rodzimym rynku. Poniższy tekst opisuje szczegóły powstania międzynarodowego badania, które podsumowuje raport Global Banking Apps 2015 zrealizowany przez organizację UXalliance. W artykule zawarto ponadto kilka przykładów ciekawych rozwiązań zagranicznych oraz statystyki pokazujące globalne trendy projektowe.

Przeczytaj także: PeoPay: płatności mobilne w Biedronce

Aplikacje bankowe rządzą


„Twój bank w telefonie”, „Konto 100% mobilne”, „Miej bank zawsze przy sobie”, „Mobilni mają moc!”. To są tylko niektóre z haseł reklamowych polskich banków. Bankowość mobilna stała się na przestrzeni kilku lat jednym z głównych argumentów, które mają zachęcić nas do dołączenia do grona klientów danego banku. Aplikacje bankowe stały się również bohaterami spotów telewizyjnych np. ING Banku Śląskiego (https://www.youtube.com/watch?v=PiRuHwxoGGc) czy BZ WBK (https://www.youtube.com/watch?v=cl5tjBQ2cIw). Aby podkreślić wysoką jakość posiadanych aplikacji, banki chwalą się w kampaniach reklamowych przyznanymi nagrodami, jak poniższe przykłady mBanku i Meritum Banku.

Tak duża konkurencja sprawia, że pracownicy banków, a zwłaszcza projektanci aplikacji stają przed dużym wyzwaniem podczas tworzenia nowej czy modyfikowania działającej już aplikacji. Czy nasze rozwiązania będą innowacyjne? Czy będziemy się czymkolwiek wyróżniać? Gdzie poszukiwać inspiracji projektowych? Każdy bank chciałby, aby jego aplikacja była wyjątkowa, najlepsza. Aby to osiągnąć nie wystarczy bacznie obserwować konkurencji na rynku polskim. Częstym źródłem inspiracji, nie tylko w bankowości, jest obserwacja rozwiązań wdrażanych innych krajach. Analiza zagranicznych rynków pozwala prognozować, jakie trendy pojawią się niedługo w naszym kraju.

Podczas analizy rozwiązań stosowanych w zagranicznych aplikacjach bankowych napotykamy jednak na jedną istotną barierę. Aby poznać wszystkie dostępne funkcjonalności, które oferuje aplikacja trzeba być klientem banku. Jeśli nie znamy loginu i hasła, pozostaje nam tylko ściągnięcie aplikacji z Google play lub App Store’a i poruszanie się po jej niezaszyfrowanym obszarze (ang. unsecured environment). Nie uzyskamy więc dostępu do najważniejszych funkcjonalności, które są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zostanie klientem wielu zagranicznych banków, często z odległych krajów, np. z Nowej Zelandii jeśli nie jest niemożliwe, to jest na pewno bardzo czasochłonne. Pracownikom banku oraz projektantom przychodzą z pomocą różnego typu raporty lub zestawienia podsumowujące globalne trendy i prezentujące kondycję rynku.

fot. mat. prasowe

Bankowość mobilna mBanku

Bankowość mobilna stała się na przestrzeni kilku lat jednym z głównych argumentów, które mają zachęcić nas do dołączenia do grona klientów danego banku.


fot. mat. prasowe

Bankowość mobilna Meritum Banku

Aby podkreślić wysoką jakość posiadanych aplikacji, banki chwalą się w kampaniach reklamowych przyznanymi nagrodami, jak przykłady mBanku i Meritum Banku.


Raport UXalliance - 20 krajów, 40 banków, 40 aplikacji mobilnych


Jednym z takich raportów jest międzynarodowy benchmark przeprowadzony przez organizację UXalliance. Jest to globalnie działająca organizacja zrzeszająca 26 agencji z branży User Experience. Każda agencja wywodzi się z innego kraju. Polskim członkiem organizacji jest poznańska Agencja UX Symetria.

fot. mat. prasowe

Raport UXalliance - 20 krajów, 40 banków, 40 aplikacji mobilnych

UXalliance to globalnie działająca organizacja zrzeszająca 26 agencji z branży User Experience.


 

1 2 3

następna

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: