eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Nowe inwestycje w Łodzi

Nowe inwestycje w Łodzi

2005-12-06 13:43

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej planowane są dwie nowe inwestycje o łącznej wartości 216 mln zł. W Sieradzu rozpocznie działalność firma farmaceutyczna Medana Pharma Terpol Group, a w Piotrkowie Trybunalskim firma Häring Polska rozbuduje istniejącą już fabrykę.
Firma Häring Polska Sp. z o.o., członek niemieckiej Grupy Häring, zajmuje się obróbką skrawaniem. Firma działa w Piotrkowie już od 3 lat, teraz jednak planuje modernizację zakładu. Rozbudowa, w wyniku której podwoi się powierzchnia produkcyjna, na nastąpić do końca pierwszej połowy 2006 roku. Powstanie 300 miejsc pracy. Häring Polska Sp. z o. o. zainwestuje do końca 2011 roku 196 mln złotych.

Medana Pharma Terpol Group SA, lider w produkcji leków pediatrycznych i preparatów witaminowych, uruchomi zakład produkcji tabletek z użyciem nowoczesnej technologii wykorzystującej metodę mokrej granulacji. Firma zatrudni 40 osób. Medana, jeden z liczących się polskich producentów farmaceutyków, zainwestuje w łódzkiej SSE 20 mln złotych.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Groźne stacje LPG

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.