eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Polacy mają dość pijanych kierowców

Polacy mają dość pijanych kierowców

2005-11-17 12:49

Każdego roku policja notuje coraz więcej przypadków prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Nawet jeśli osoby te zostają zatrzymane, to często nadal pozostają bezkarne. Z ostatniego sondażu przeprowadzonego przez PENTOR wynika, że zdecydowana większość Polaków chce zaostrzenia kar dla wiozących śmierć kierowców.
W ciągu ostatnich pięciu lat w wypadkach, które spowodowali pijani kierowcy, zginęło ponad 3200 osób, a rannych zostało ponad 33 tysiące. Za spowodowanie wypadku, w którym ktoś ucierpiał, polskie prawo przewiduje obecnie do 8 lat pozbawienia wolności. Jeżeli prowadzący pojazd był pod wpływem alkoholu, za kratkami może spędzić do 12 lat.

Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii i Rynku PENTOR, zdecydowana większość ankietowanych – 90 procent - opowiedziała się za surowszymi karami dla pijanych kierowców. 49 procent respondentów jest zdania, że kierowcy, którzy spowodowali wypadek ze skutkiem śmiertelnym, powinni być traktowani jak przestępcy odpowiadający za zabójstwo.

Ankietowani są również zdania, że osobom, które prowadziły pojazd po alkoholu należy odbierać samochody i dożywotnio konfiskować prawo jazdy oraz dodatkowo nakładać wysokie grzywny.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: