eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Pożyczki przez Internet: co dziesiąty internauta zainteresowany

Pożyczki przez Internet: co dziesiąty internauta zainteresowany

2014-11-17 15:40

Pożyczki przez Internet: co dziesiąty internauta zainteresowany

Jedna dziesiąta internautów interesuje się pożyczkami online © magann - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

17 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień bez Długów – został on zainicjowany sześć lat temu w ramach kampanii edukacyjnej „Nasze długi”. W związku z tym warto przyjrzeć się skłonności Polaków do zaciągania pożyczek. Nie ulega wątpliwości, że coraz większą popularnością cieszą się pożyczki internetowe. Jak dużą? Gemius postanowił to sprawdzić.

Prawie jedna dziesiąta internautów interesuje się pożyczkami online


Analizy danych z 2014 roku wykazały, że strony te odwiedza 9 proc. internautów, czyli średnio nieco ponad 2 mln użytkowników sieci na miesiąc. Jest to o 2 proc. więcej niż rok temu (1,5 mln) i o 5 proc. więcej niż dwa lata temu (0,7 mln).
Strategie sprzedażowe kredytów krótkoterminowych są wspierane przez najnowsze technologie. Dzięki temu w internecie można prosto i anonimowo porównać oferty w celu wybrania najkorzystniejszej z nich. Ma to bezpośredni wpływ na zwiększenie liczby internautów, którzy odwiedzają strony firm pozwalających klientom na finansowanie własnych przedsięwzięć – mówi Katarzyna Binert, która w Gemiusie odpowiada za obsługę firm oferujących pożyczki.

Najpopularniejsze strony


W sierpniu 2014 roku najwięcej osób odwiedziło strony Vivus.pl oraz Kredito24.pl (po 1 mln). Za nimi, jednak ze znacznie niższym wynikiem, znalazł się Netcredit.pl (0,4 mln).

Jednocześnie dane pokazują, że w sierpniu 2014 roku stronę Biura Informacji Kredytowej Bik.pl odwiedziło ponad 80 tys. użytkowników sieci. Niemal połowa z nich (47 proc.) to internauci, którzy przeglądali choć jedną stronę WWW z ofertą pożyczek.

Strony WWW oferujące pożyczki cieszą się największą popularnością wśród osób z wykształceniem zawodowym oraz internautów zarabiających do 1200 zł netto

fot. mat. prasowe

Popularność pożyczek online w poszczególnych latach

Obecnie co dziesiąty internauta odwiedza strony oferujące pożyczki


Informacje o badaniu


Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują oglądalność stron WWW i aplikacji, korzystanie z materiałów audio i wideo w Polsce oraz związane z nimi profile społeczno-demograficzne internautów. Dane z badania Megapanel PBI/Gemius służą reklamodawcom, agencjom reklamowym i domom mediowym do szacowania potencjału reklamowego stron WWW i planowania kampanii online. Korzystają z nich również wydawcy, którzy na ich podstawie szacują udział własny w rynku internetowym i wyceniają powierzchnie reklamowe, jakimi dysponują.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

 • pożyczka wonga

  oewonga / 2019-03-23 10:27:28

  Witam! Jako przedstawiciel Wonga.com zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Działamy w oparciu o zasady:
  - Przejrzystości - informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty
  - Elastyczności - dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów
  - Komfortu - korzystanie z naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu.

  Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100. Możesz również zamówić rozmowę na naszej stronie internetowej - nasz konsultant oddzwoni najszybciej jak będzie to możliwe i odpowie na wszystkie pytania.

  W razie pytań jestem do dyspozycji
  Tomasz | Ekspert wonga.com

  * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: