eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Spożycie alkoholu na urlopie: Polska w TOP 10

Spożycie alkoholu na urlopie: Polska w TOP 10

2014-08-27 13:39

Spożycie alkoholu na urlopie: Polska w TOP 10

Ile Polacy piją alkoholu na urlopie? © Tim UR - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Belgia, Dania i Wielka Brytania to czołówka dość niechlubnego rankingu państw, których obywatele podczas urlopów piją najwięcej alkoholu. Statystyczny Polak spożywa na wakacjach tylko 3 szklanki alkoholu dziennie, co plasuje nas na 10 miejscu zestawienia. Taki wynik nie świadczy o nas najgorzej, jeśliby pominąć fakt, że to właśnie my stanowimy największą grupę pijących bardzo dużo. To wnioski płynącej z ankiety, którą wśród portal Zoover.
Średnia trzech szklanek alkoholu dziennie daje Polakom dziesiąte miejsce w rankingu urlopowiczów z Europy pod względem spożycia alkoholu. Jednak to Polacy stanowią największą grupę pijących bardzo dużo, spożywających ponad 10 szklanek na dzień.
Polacy piją poniżej średniej. 39% Polaków twierdzi, że poprzestaje dziennie na 1 szklance lub mniej, a 23% pije od 1 do 3 szklanek na dzień. 13% ankietowanych z Polski odpowiedziało, że pije ponad 10 szklanek dziennie. 8% zaznaczyło, że nie wie, ile alkoholu pije. Na podstawie tych odpowiedzi Polacy piją najwięcej alkoholu podczas urlopu. W żadnym innym kraju grupa pijących bardzo dużo nie jest tak liczna.

fot. mat. prasowe

Ile alkoholu pijesz podczas urlopu?

Statystycznie to Belgowie piją najwięcej na wakacjach. 3,73 szklanki alkoholu dziennie daje im pierwsze miejsce przed Duńczykami, którzy z wynikiem 3,72 szklanki na dzień depczą im po piętach.


Belgowie liderem w rankingu

Statystycznie to Belgowie piją najwięcej na wakacjach. 3,73 szklanki alkoholu dziennie daje im pierwsze miejsce przed Duńczykami, którzy z wynikiem 3,72 szklanki na dzień depczą im po piętach. Anglicy uplasowali się na trzecim miejscu.
Włosi uważają się za najostrożniejszych w spożyciu alkoholu podczas urlopu.

Na Ibizie pijani turyści stanowią największą udrękę

Urlopowicze najbardziej skarżą się na pijanych turystów na Ibizie. Szczególnie Sant Antoni, gdzie przyjeżdża dużo młodzieży z Anglii, w ocenach ankietowanych jest wymieniane jako miejsce, gdzie jest najwięcej pijanych. Prawie 5% ocen dotyczących Sant Antoni dotyczy dokuczliwych turystów, którzy za dużo piją.

fot. mat. prasowe

Dokuczliwość pijanych turystów

Urlopowicze najbardziej skarżą się na pijanych turystów na Ibizie. Szczególnie Sant Antoni, gdzie przyjeżdża dużo młodzieży z Anglii, w ocenach ankietowanych jest wymieniane jako miejsce, gdzie jest najwięcej pijanych.


Także w opiniach dotyczących Majorki często wspomina się o pijanych imprezowiczach.

Wino popularniejsze niż piwo

Wino jest najpopularniejszym trunkiem spożywanym na wakacjach. 36% ankietowanych pije właśnie wino, a 31% wybiera piwo. Koktajle i drinki też są popularne.

fot. mat. prasowe

Najczęściej wybierany napój alkoholowy

Wino jest najpopularniejszym trunkiem spożywanym na wakacjach. 36% ankietowanych pije właśnie wino, a 31% wybiera piwo. Koktajle i drinki też są popularne.


Więcej na ten temat: alkohol, spożycie alkoholu, Polacy, urlop

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: