eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania VI 2014

Monitoring mediów: cytowania VI 2014

2014-07-18 13:08

Monitoring mediów: cytowania VI 2014

Monitoring mediów: cytowania VI 2014 ©  Vivian Seefeld - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

W czerwcowym Rankingu Cytowań i Informacji NEWTON Media wśród dzienników ogólnopolskich ponownie wygrywa Gazeta Wyborcza. Drugie miejsce przypadło Rzeczpospolitej, natomiast trzecie zajął Fakt. Liderem w zestawieniu dzienników regionalnych został Polska Głos Wielkopolski, a wśród tygodników ogólnopolskich - Wprost z dużą przewagą nad drugim Newsweek Polska.

Przeczytaj także: Monitoring mediów: cytowania V 2014

Ranking cytowań

W czerwcowym zestawieniu liderem w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (269). Wśród wielu publikacji GW chętnie cytowano wywiad z Justyną Kowalczyk, w którym przyznała się ona do depresji. Przytaczano także fragmenty wypowiedzi profesora Bogdana Chazana, który rozmawiał z Gazetą na temat aborcji, jak również komentarze GW dotyczące afery taśmowej. Drugie miejsce zajęła Rzeczpospolita (183), na trzecim uplasował się Fakt (52).

fot. mat. prasowe

Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W czerwcu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (269).


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Polska Gazeta Wrocławska (13). Drugie miejsce zajął Dziennik Polski (12), a trzecie Polska Głos Wielkopolski (10).

fot. mat. prasowe

Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Polska Gazeta Wrocławska (13).


Wśród tygodników ogólnopolskich pierwsza pozycja przypadła Wprost (740). Hitem okazały się publikacje podsłuchanych rozmów. Cytowano i szeroko komentowano fragmenty wypowiedzi polityków. Drugie miejsce zajął Newsweek Polska (56), a trzecie Polityka (53).

fot. mat. prasowe

Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich pierwsza pozycja przypadła Wprost (740). Hitem okazały się publikacje podsłuchanych rozmów


Ranking cytowań i informacji

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (458), w dalszej kolejności o Rzeczpospolitej (236) i Fakcie (69).

Również najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (189), między innymi w publikacjach odnośnie 25-lecia wolności. Często pojawiało się także sformułowanie „środowisko Gazety Wyborczej”.

fot. mat. prasowe

Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (458), w dalszej kolejności o Rzeczpospolitej (236) i Fakcie (69).


Wśród dzienników regionalnych najczęściej pisano na temat Polska Gazety Wrocławskiej i Dziennika Polskiego (po 15). Na drugim miejscu znalazł Polska Głos Wielkopolski się (13), a na trzecim Gazeta Pomorska (10). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Kuriera Szczecińskiego (7) – informowano o Nagrodzie Literackiej dla Autorki GRYFIA, której Kurier Szczeciński jest organizatorem.

fot. mat. prasowe

Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych najczęściej pisano na temat Polska Gazety Wrocławskiej i Dziennika Polskiego (po 15)


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się Wprost (926), na drugim - Polityka (133), a na trzecim Newsweek Polska (96). Najwięcej informacji publikowano na temat tygodnika Wprost (186). Nazwa czasopisma pojawiała się głównie w kontekście wizyty funkcjonariuszy ABW w siedzibie tygodnika.

fot. mat. prasowe

Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się Wprost (926), na drugim - Polityka (133), a na trzecim Newsweek Polska (96).


Metodologia

Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych (lista poniżej). Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 30 czerwca 2014 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita) czy Polska (zamiast: Polska The Times), jak i regionalne tytuły gazet z Grupy Polskapresse, o których często pisze się skrótowo (używając wcześniejszej nazwy), np. Głos Wielkopolski (zamiast: Polska Głos Wielkopolski).

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: