eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Gdański Business Center: rusza II etap inwestycji

Gdański Business Center: rusza II etap inwestycji

2014-07-10 13:52

Gdański Business Center: rusza II etap inwestycji

Gdański Business Center fot.2 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W pobliżu stacji metra Dworzec Gdański powstaje nowoczesny kompleks biurowy realizowany przez firmę HB Reavis – Gdański Business Center. W ramach drugiego etapu powstaną dwa budynki oferujące łącznie ponad 50,000 m2 powierzchni biurowej klasy A. Liczne udogodnienia, jak szybkie windy, przeszklone fasady czy system klimatyzacji i wentylacji z centralną funkcją nawilżania powietrza zapewnią przyszłym najemcom wysoki komfort użytkowania.
W skład kompleksu Gdański Business Center II wejdą dwa budynki biurowe liczące od siedmiu do dziewięciu kondygnacji. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi wyznaczonymi przez nowy standard energetyczny budynków, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017r. HB Reavis planuje uzyskać dla inwestycji certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

fot. mat. prasowe

Gdański Business Center fot.1

W skład kompleksu Gdański Business Center II wejdą dwa budynki biurowe liczące od siedmiu do dziewięciu kondygnacji


Projekt usytuowany jest na granicy Żoliborza i Śródmieścia, w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych, w tym stacji metra i stacji kolejowej Dworzec Gdański. Zapewnia to bezproblemowe połącznie zarówno z centrum miasta, jak i z pozostałymi dzielnicami.

Za projekt architektoniczny drugiej fazy kompleksu Gdański Business Center odpowiada polska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. W planowaniu projektu zastosowano nowoczesne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest aranżowanie powierzchni zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem najemców. Komfort użytkowników zapewnić mają liczne udogodnienia, jak na przykład ekologiczne windy o niestandardowej wysokości kabin 260 cm i prędkości 2,5 m na sekundę, które pozwolą pracownikom na pokonywanie pięter w tempie o około 30% szybszym niż tradycyjne dźwigi; przeszklone fasady budynków zapewnią natomiast doskonałe doświetlenie powierzchni biurowej. Standard techniczny kompleksu wzbogacą również systemy komputerowego zarządzania budynkiem (BMS) oraz klimatyzacji i wentylacji z centralną funkcją nawilżania powietrza oraz możliwością indywidualnego regulowania temperatury. Kompleks objęty zostanie całodobową ochroną wraz z systemem monitoringu i kontrolą dostępu. Dodatkowo do dyspozycji najemców i gości biurowców oddane zostaną miejsca parkingowe zlokalizowane na parkingu podziemnym oraz niezależnym parkingu naziemnym. Właścicieli samochodów elektrycznych ucieszy możliwość doładowania ich na terenie obiektu.

fot. mat. prasowe

Gdański Business Center fot.2

Projekt usytuowany jest na granicy Żoliborza i Śródmieścia, w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych, w tym stacji metra i stacji kolejowej Dworzec Gdański.


Parter budynków zostanie przeznaczony na restauracje, kawiarnie oraz sklepy, dzięki czemu kompleks służyć będzie mieszkańcom stolicy jako miejsce spotkań i będzie aktywnie wykorzystywany również po godzinach pracy biur. Wokół budynków zaprojektowano ogólnodostępny dziedziniec rekreacyjny z elementami małej architektury.

Planowany termin oddania do użytku wszystkich budynków wchodzących w skład II fazy kompleksu to pierwszy kwartał 2016 roku. Całkowita powierzchnia najmu inwestycji
(łącznie I i II faza) wyniesie ponad 98,000 m2.

Budowa Gdański Business Center rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku. Pierwszy etap projektu, składający się z dwóch budynków – szesnastopiętrowego budynku A oraz ośmiopiętrowego budynku B – został oddany do użytku w czerwcu 2014r. Oba obiekty zostały zaprojektowane przez firmę E&L Architects. Wśród pierwszych najemców inwestycji znalazły się między innymi: KPMG, SNC Lavalin, Provident i Coloplast.


Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.