eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dwuprocesorowa karta graficzna ASUS R9 295X2

Dwuprocesorowa karta graficzna ASUS R9 295X2

2014-04-11 13:41

Dwuprocesorowa karta graficzna ASUS R9 295X2

ASUS R9 295X2 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Dostępne na polskim rynku portfolio kart graficznych ASUS rozszerza się o model R9 295X2. Produkt wyposażono m.in. w dwa procesory graficzne AMD Radeon™ R9, hybrydowy system chłodzenia przy pomocy cieczy i powietrza, 8GB pamięci graficznej GDDR5 oraz narzędzie GPU Tweak, którego zadaniem ma być zwiększanie wydajności.
ASUS R9 295X2 taktowana jest na poziomie 1018MHz, co ma pozytywnie przekładać się na płynność działania gier nawet przy rozdzielczości 4K/UHD (ultra-high-definition) do 2560 x 1600 pikseli. Co więcej karta może obsługiwać jednocześnie nawet sześć monitorów.

Intuicyjne zwiększanie wydajności

Firma ASUS doposażyła kartę R9 295X2 w autorskie narzędzie GPU Tweak. Ułatwia ono użytkownikom regulację ustawień i zwiększanie wydajności. Z jego pomocą mogą w prosty sposób maksymalnie wykorzystać możliwości dwóch procesorów graficznych. To łatwe w użyciu rozwiązanie oferuje intuicyjną i natychmiastową kontrolę nad taktowaniem pamięci, poziomem napięcia, prędkością wentylatorów i docelowym poziomem mocy. Podkręcanie jest przystępne nawet dla mniej zaawansowanych osób.

Z kolei narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym innym użytkownikom oraz nadawanie nazwy okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

fot. mat. prasowe

ASUS R9 295X2

ASUS R9 295X2 taktowana jest na poziomie 1018MHz, dzięki czemu gry działają płynnie nawet przy rozdzielczości 4K/UHD (ultra-high-definition) do 2560 x 1600 pikseli.


Chłodzenie cieczą – bez konieczności montażu

Nowy model ASUS R9 295X2 posiada hybrydowy system chłodzenia – powietrzem i cieczą. Uporządkowana i wydajna konstrukcja nie wymaga dodatkowego montażu i działa od momentu podłączenia dwuslotowej karty.

Aktywny wentylator wraz z umieszczonym poniżej radiatorem odpowiada za rozpraszanie ciepła z przewodów wykorzystywanych przez system chłodzenia wodnego. Jego instalacja jest bardzo prosta, ponieważ pasuje do 120mm uchwytów. To inteligentne, hybrydowe rozwiązanie oferuje wydajne chłodzenie obu procesorów graficznych, pamięci karty oraz regulatorów.

fot. mat. prasowe

ASUS R9 295X2 3D

Firma ASUS doposażyła kartę R9 295X2 w autorskie narzędzie GPU Tweak. Ułatwia ono użytkownikom regulację ustawień i zwiększanie wydajności.


Dedykowany dla podwójnego procesora graficznego R9 system płynnego chłodzenia jest wspierany przez kolejny wentylator, który rozprasza ciepło z pozostałych kluczowych elementów. Redukuje temperaturę i zwiększa stabilność – dzięki czemu karta R9 295X2 ma pozostawać chłodna nawet, przy długiej i wymagającej rozgrywce.

SPECYFIKACJA
R9295X2-8GD5

  • AMD RadeonTM R9 295X2
  • PCI Express® 3.0
  • OpenGL® 4.4
  • Pamięć 8GB GDDR5
  • Taktowanie silnika 1050MHz
  • Interfejs pamięci 1024-bit
  • 1 x Wyjście DVI-D
  • 4 x mini DisplayPort

Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: