eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Karty graficzne Asus Matrix GTX 780 Ti i R9 290X

Karty graficzne Asus Matrix GTX 780 Ti i R9 290X

2014-03-26 11:08

Karty graficzne Asus Matrix GTX 780 Ti i R9 290X

Asus Matrix GTX 780 Ti © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

ASUS zapowiada debiut nowych kart graficznych dedykowanych graczom. Matrix R9 290X i Matrix GTX 780 T to modele taktowane na poziomie 1050MHz w trybie standardowym i 1072MHz w przyśpieszonym. Według zapewnień producenta, w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi mają oferować one o 13 procent szybsze działanie oraz duże możliwości przetaktowywania.

Przeczytaj także: Karta graficzna Asus R9 280 DirectCU II

Oba nowe modele opierają się na konstrukcjach ROG Matrix, które mają zapewniać dobre chłodzenia i cichą kulturę pracy. Obsługują rozdzielczości 4K/UHD (ultra-high-definition) 4096 x 2160 wystarczającą dla gier, które dopiero wejdą na rynek.
Wykorzystane w kartach ROG Matrix GTX 780 Ti i R9 290X specjalnie wyselekcjonowane rdzenie, mają zapewniać najwyższe taktowanie rzędu 1050MHz w trybie podstawowym i 1072MHz w przyśpieszonym. Odpowiednio o 50MHz i 144MHz więcej, niż karty referencyjne. Wyposażone zostały 3 lub 4GB szybkiej pamięci graficznej DDR5.

Dla entuzjastów gier komputerowych ma to oznaczać wzrost osiągów o 13 proc., płynne odświeżanie obrazu oraz obsługę wysokich rozdzielczości przy zachowaniu dużego poziomu szczegółowości.

fot. mat. prasowe

Asus Matrix GTX 780 Ti

Karty ROG Matrix GTX 780 Ti i R9 290X chłodzone są technologiami – DirectCU II i CoolTech.


Memory Defroster to technologia opracowana specjalnie dla ekstremalnych overclockerów. Ma ona możliwiać sprawne odmrażanie pamięci karty graficznej podczas przetaktowywania w temperaturach poniżej zera. Osoby zajmujące się ekstremalnym overclockingiem mogą docenić możliwość zamontowania systemu chłodzącego z płynnym azotem (LN2), który oferuje jeszcze więcej opcji przetaktowywania.

Inżynierowie ASUS ROG zadbali o bezpieczne i przystępne podkręcanie. Za pomocą przycisku Safe Mode przywrócimy domyślne ustawienia BIOSu. Z kolei zastosowane moduły regulacji napięcia DIGI+ z technologią Super Alloy Power mają odpowiadać za stabilne działanie. DIGI+ VRM dostarcza 14-fazowe zasilanie i cyfrową regulację napięcia. Producent zapewnia, że kondensatory Super Alloy Power 10k black-metallic, 14 dławików o wysokim natężeniu oraz wydajne tranzystory są wytrzymałe na obciążenia i wysokie temperatury.

Karty ROG Matrix GTX 780 Ti i R9 290X chłodzone są technologiami – DirectCU II i CoolTech.

fot. mat. prasowe

Asus Matrix R9 290X

Nowe karty ROG Matrix wyposażono w rozwiązanie GPU Tweak, które pozwala w intuicyjny sposób kontrolować taktowanie procesora graficznego i pamięci grafiki, prędkość wentylatora i granice zużycia energii.


DirectCU wyróżniają 10-milimetrowe przewody cieplne, które pozostają w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym, dzięki temu ciepło ma być rozpraszane szybko i wydajnie. Karty z serii ROG Matrix posiadają nowe radiatory z matowo-czarnym wykończeniem.

Wentylator CoolTech opiera się na hybrydowej konstrukcji łopatki i łożyska. Ma gwarantować wielokierunkowy przepływ powietrza, który przyspiesza usuwanie ciepła i przyczynia się do stabilnego działanie grafiki. Mocowanie wentylatora opracowano tak, aby zredukować do minimum hałas podczas pracy.

Oprócz tego, karty ROG Matrix posiadają diody LED, które wskazują poziom obciążenia procesora graficznego, dając graczom głębszy wgląd w działanie karty.

Nowe karty ROG Matrix wyposażono w rozwiązanie GPU Tweak, które pozwala w intuicyjny sposób kontrolować taktowanie procesora graficznego i pamięci grafiki, prędkość wentylatora i granice zużycia energii. Dzięki temu można je łatwo i bezpiecznie podkręcać.

fot. mat. prasowe

Specyfikacja

Wykorzystane w kartach ROG Matrix GTX 780 Ti i R9 290X specjalnie wyselekcjonowane rdzenie, mają zapewniać najwyższe taktowanie rzędu 1050MHz w trybie podstawowym i 1072MHz w przyśpieszonym.


GPU Tweak pozwala na szczegółową kalibrację obciążenia i tuning częstotliwości VRM, co ma przekładać się na pełną kontrolę nad wieloma parametrami.

Narzędzie GPU Tweak Streaming służy do udostępniania aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym i dzielenia się rozgrywką z innymi. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: