eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Miesiąc kopii zapasowych

Miesiąc kopii zapasowych

2005-08-22 00:03

Firma Maxtor przeprowadzi we wrześniu kampanię pod hasłem "Miesiąc kopii zapasowych" (Backup Awareness Month). Celem kampanii jest podniesienie poziomu wiedzy o sposobach wykonywania kopii zapasowych danych oraz uświadomienie użytkownikom tego, że tworzenie takich kopii nie jest niczym trudnym. Jest za to niezwykle ważne - nie tylko dla firm, ale również dla użytkowników domowych komputerów osobistych, pobierających z Internetu fotografie cyfrowe i pliki muzyczne.

Przeczytaj także: Backup: element strategii bezpieczeństwa danych

Maxtor oferuje pełną linię rozwiązań dla indywidualnych użytkowników, specjalistów i małych firm, służących do wykonywania i przechowywania kopii zapasowych. Rodzina tych produktów składa się z dysku Maxtor Shared Storage™ dla sieci domowych, gamy rozwiązań zewnętrznej pamięci masowej i rozwiązań do wykonywania kopii zapasowych Maxtor OneTouch™ oraz z systemu Maxtor OneTouch II Small Business Edition, przeznaczonego do wykonywania kopii zapasowych danych z serwerów w małych firmach.

Podczas trwania akcji firma Maxtor będzie dostarczać swoim partnerom detalicznym duże ilości materiałów informacyjnych do wystawienia w sklepach. Mają one przyczynić się do podniesienia poziomu wiedzy o wadze wykonywania kopii zapasowych. Ponadto, na stronach www.backupawareness.com będzie można codziennie wygrać jeden napęd Maxtor Shared Storage.

W ramach kampanii firma Maxtor będzie promować pięciopunktowy program najlepszych praktyk, dotyczących podstawowego poziomu zabezpieczeń.

Maxtor zaleca:

1. Przygotowanie harmonogramu wykonywania kopii zapasowych - dane powinny być kopiowane codziennie lub przynajmniej raz w tygodniu.

2. Kopiowanie wszystkich danych - użytkownicy mogą dzisiaj z łatwością wykonać kopie zapasowe wszystkich danych z dysku swojego komputera. Nie trzeba marnować czasu na zastanawianie się nad każdym plikiem i folderem. Warto zainwestować w system pamięci masowej o pojemności dwukrotnie większej od pojemności wewnętrznego dysku twardego, zyskując tym samym przestrzeń rozbudowy systemu.

3. Zautomatyzowanie tworzenia kopii zapasowych - dzięki nim można ustalić harmonogram zadań, a następnie o nim zapomnieć. Warto używać rozwiązań, które są łatwe do konfigurowania i zapewniają automatyczne wykonywanie kopii zapasowych.

4. Przechowywanie kopii w bezpiecznym miejscu - należy zapewnić dodatkową ochronę kopii na pożaru lub kradzieży, a także korzystać z dwóch napędów, z których jeden powinien być przechowywany poza siedzibą firmy lub miejscem zamieszkania.

5. Nie należy zwlekać z wdrożeniem odpowiednich rozwiązań - często przypominamy sobie o potrzebie wykonania kopii zapasowej, gdy jest już na to za późno. Czy utworzyłeś dzisiaj kopię zapasową?

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Nowe LCD z AG Neovo

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: