eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Portale randkowe: jak Polacy znajdują miłość?

Portale randkowe: jak Polacy znajdują miłość?

2014-02-14 12:00

Portale randkowe: jak Polacy znajdują miłość?

Jak Polacy szukają miłości w Internecie? © Artistan - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Ponad połowa Polaków zdążyła się już przekonać, że w dzisiejszym świecie najlepszym sposobem na znalezienie drugiej połowy jest serwis randkowy – potwierdziło to badanie przeprowadzone wśród użytkowników portali e-datingowych należących do World Dating Company. Co więcej, to właśnie najczęściej za ich pośrednictwem internauci umawiają się na randki z ukochaną osobą. Spędzanie życia w sieci, nie oznacza już zatem wyłącznie zdobywania informacji, czy szukania rozrywki – obecnie staje się szansą na poznanie nowych, wartościowych ludzi.
Celem badania przeprowadzonego przez World Dating Company było znalezienie odpowiedzi na ważne pytania współczesnych czasów. Czy Polacy obchodzą Walentynki? Czy chętnie biorą udział w tym święcie, czy być może uważają je za irytujące? Czy wierzą, że poznanie miłości swojego życia przez Internet jest możliwe? Czy e-randki to nowy trend w umawianiu się, który zagraża spotkaniom w realnym świecie?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania udało się uzyskać dzięki użytkownikom serwisów randkowych: Przeznaczeni.pl, MlodeSerca.pl oraz ZakochanyRodzic.pl.

fot. mat. prasowe

Samotni rodzice a Walentynki

Dla 60% samotnych rodziców obchodzenie Walentynek jest ważne i aż 72% z nich chętnie poszłoby w takim dniu na randkę, upatrując w tym wydarzeniu szansy na zmianę dotychczasowego życia.


Randka w Walentynki?

Z badania zrealizowanego przez firmę World Dating Company wynika, że według prawie 38% ankietowanych warto świętować Walentynki, a 1/3 respondentów potwierdziła, że akceptuje ich obecną formę i wyraziła chęć umówienia się w ten dzień na randkę. Równocześnie blisko 27% badanych przyznało, że współczesne sposoby obchodzenia Święta Zakochanych są po prostu drażniące.

Polacy bardzo zdroworozsądkowo podchodzą do Walentynek i 40% ankietowanych sądzi, że obchodzenie dnia zakochanych może pozytywnie wpłynąć na relację pomiędzy nimi. Walentynki stanowią również szansę dla tych bardziej nieśmiałych na wyjście z propozycją randki lub spotkania, bo aż 1/3 chciałaby się umówić na randkę w tym dniu – podkreśla Aleksander Z. Zioło z Warsztatów Analiz Socjologicznych (www.warsztaty.org).

Randkowanie samo w sobie pozostaje ważne dla internautów. Blisko 60% respondentów przyznało, że chodzi na randki, a 35% umawia się z kimś minimum raz w miesiącu.

fot. mat. prasowe

Co internauci sądzą o Walentynkach?

Z badania zrealizowanego przez firmę World Dating Company wynika, że według prawie 38% ankietowanych warto świętować Walentynki, a 1/3 respondentów potwierdziła, że akceptuje ich obecną formę i wyraziła chęć umówienia się w ten dzień na randkę.


Miłość w sieci

Co drugi internauta uważa, że w sieci może znaleźć wymarzonego partnera. 2/3 ankietowanych jest gotowe, aby przenieść wirtualną znajomość do świata rzeczywistego, a blisko 40% robi to już po kilku, kilkunastu wymienionych wiadomościach. Jednocześnie uwagę zwraca fakt, że zaledwie 6% respondentów przyznało, że ludzie z ich bliskiego otoczenia nie do końca zgadzają się, że taki sposób na poznawanie znajomych jest bezpieczny.

Według 40% ankietowanych miłość to dzielenie wspólnych wartości i podejścia do życia, a 28% przyznało, że jest to stan, w którym ciągle myśli się o ukochanej osobie. Internauci deklarują, że najczęściej szukają drugiej połowy, która będzie uczciwa, inteligentna, posiadająca wysoką kulturę osobistą i poczucie humoru.

Cieszy nas fakt, że tak wiele osób poszukuje miłości i może ją znaleźć na naszych portalach. Staramy się odpowiadać na potrzeby internautów, stąd wśród naszych propozycji znajdują się serwisy dla osób po 40-tce, samotnych rodziców, czy myślących na poważnie o założeniu rodziny – mówi Maciej Koper, prezes spółki World Dating Company. – Na naszych portalach poznało się już blisko 1300 par, które wzięły ślub, kolejnych 1450 jest zaręczonych, a na świat przyszło ponad 2 tysiące naszych dzieci. Dla większości z nas przenoszenie codziennych obowiązków do świata wirtualnego, takich jak np. zakupy, czy nauka jest czymś absolutnie normalnym. W związku z tym, możemy się spodziewać, że już niedługo naturalnym będzie poznawanie się w pierwszej kolejności przez Internet, a dopiero później, przenoszenie takiej znajomości do świata rzeczywistego.

 

1 2

następna

Zobacz także


Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.