eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Aplikacje mobilne: specjaliści na wagę złota

Aplikacje mobilne: specjaliści na wagę złota

2014-01-30 10:32

Aplikacje mobilne: specjaliści na wagę złota

Kim są młodzi adepci „komórkowego” kodu? © StudioPortoSabbia - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Pojawiają się rzadko, jak dobry dowcip w „Familiadzie”. Jednak gdy już zabłysną, każdy chciałby po nich sięgnąć. Z racji niezbyt jeszcze powszechnych na rynku pracy umiejętności deweloperzy mobilni wciąż są rozchwytywani. To ich inwencja kształtuje przyszłość mobilnego jutra – kim są młodzi adepci „komórkowego” kodu?

Przeczytaj także: Aplikacje mobilne nie zawsze bezpieczne

Liczba fanów smartfonów w Polsce rośnie z dnia na dzień – w 2013 roku już co drugi nowo zakupiony telefon był smartfonem. Taką dynamiką niestety nie może pochwalić się statystyka dotycząca liczby specjalistów, którzy tworzą aplikacje mobilne w naszym kraju. Rynek potrzebuje nowych ekspertów w tej dziedzinie, nie dziwi więc fakt, że każda para rąk zorientowana w „komórkowym” kodzie jest hojnie nagradzana przez pracodawców. Adepci mobilnego świata również są świadomi tego, że posiadają rzadkie umiejętności, cenione przez pracodawców. Dochody zdecydowanie powyżej średniej krajowej to jeden z ważniejszych elementów, który przyciąga ich w stronę mobilnej przygody.

Wiedza przyszła sama (?)

Większość z tych osób fachu uczyła się przy własnym biurku, bo jak dotąd w Polsce brakuje studiów ukierunkowanych na mobilne kodowanie. To pasjonaci, którzy sami szukają nowych rozwiązań, kreatywni i wciąż ciekawi tego, co kryje przyszłość urządzeń mobilnych. Konkursy i hackathony mobilne są dla nich naturalnym sposobem na poniesienie kwalifikacji, a obecni na wydarzeniach mentorzy jawią się im niczym chodzące skarbnice wiedzy tajemnej. Przy takich okazjach łatwo przekonać się, jakie pomysły na lepszy mobilny świat czyhają w zakamarkach umysłów młodych twórców.

Bo praca ma być zabawą

Podczas zakończonego w Poznaniu hackathonu BrainCode Mobi#1 prawie setka uczestników udowadniała, że „nie ma takiego problemu, z którym nie poradzi sobie smartfon”. Zakupy, wyprawa do muzeum, a nawet zwykłe wyjście na piwo mogą nabrać nowych barw, gdy przewodnikiem staje się smartfon.

Wśród nagrodzonych aplikacji powstałych w oparciu o API Allegro znalazła się propozycja dla osób, które cenią zakupy na Allegro, ale preferują szybki odbiór w okolicy. Aplikacja wyszukuje produkty w najbliższym sąsiedztwie, a jeśli takich brak, użytkownik otrzymuje na telefon powiadomienie, jeśli takowe się pojawią.

fot. mat. prasowe

Screeny aplikacji AllegroNextDoor

Wśród nagrodzonych aplikacji powstałych w oparciu o API Allegro znalazła się propozycja dla osób, które cenią zakupy na Allegro, ale preferują szybki odbiór w okolicy. Aplikacja wyszukuje produkty w najbliższym sąsiedztwie, a jeśli takich brak, użytkownik otrzymuje na telefon powiadomienie, jeśli takowe się pojawią.


Wyróżniona została również aplikacja ułatwiająca zakup prezentu dla babci na Allegro a także gra, w której głównym celem jest odgadnięcie ceny produktu oferowanego w serwisie.

Ale nie samym e-commerce żyje człowiek – w kategorii „open” nagrodę otrzymał zespół pracujący nad grą „Szybka śmierć”, polegającą na odbijaniu piłeczki papierosem, w wyniku czego destrukcji ulegają kolejne pixele płuc.

fot. mat. prasowe

Screen aplikacji „Nagła śmierć”

W kategorii „open” nagrodę otrzymał zespół pracujący nad grą „Szybka śmierć”, polegającą na odbijaniu piłeczki papierosem, w wyniku czego destrukcji ulegają kolejne pixele płuc.


Znalazło się też coś dla fanów muzealnych wycieczek. Audio Guide to elektroniczny przewodnik po muzeum: przemieszczając się po budynku, jej użytkownik widzi na swoim telefonie opisy i prezentacje związane z odwiedzanymi eksponatami. Czyli dla każdego coś miłego.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Jak się porówna...

    migel233 / 2014-01-31 11:29:47

    Jak się porówna sytuację sprzed kilku lat, to obecnie aplikacje mobilne bardzo szybko stają się coraz bardziej użyteczne i wciąż trwa ich rozwój. Wystarczy spojrzeć na ostatnie zmiany w panoramie firm, która wielu osobom zastępuje obecnie zwykłe mapy. I jeśli nad nadal rynek aplikacji będzie się tak rozwijał, to pewnie praca w tym obszarze będzie coraz atrakcyjniejsza dla wielu osób. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: