eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › TV cyfrowa i Internet bez abonamentu

TV cyfrowa i Internet bez abonamentu

2003-02-23 19:10

TV cyfrowa i Internet bez abonamentu

TV cyfrowa i Internet bez abonamentu © fot. mat. prasowe

Od 1 stycznia 2003 roku przestała obowiązywać tak zwana licencja ustawowa, w związku z czym odbiorcy telewizji kablowej mają do dyspozycji mniej kanałów, a w niektórych przypadkach płacą też wyższy abonament. Alternatywą dla takiego stanu rzeczy jest samodzielny odbiór cyfrowych kanałów telewizji satelitarnej z wykorzystaniem komputera PC. Umożliwia to karta DVB.
TV cyfrowa i Internet bez abonamentu

fot. mat. prasowe

TV cyfrowa i Internet bez abonamentu

Do odbioru telewizji cyfrowej niezbędne jest posiadanie dowolnej anteny satelitarnej oraz komputerowego tunera satelitarnego - karty DVB. W myśl polskiego prawa, taki zestaw nie jest traktowany jako odbiornik telewizyjny i nie wymaga opłacania jakiegokolwiek abonamentu. Rozwiązanie takie daje darmowy dostęp do prawie 1700 satelitarnych programów telewizyjnych i radiowych. Poza kanałami obcojęzycznymi dostępne są także polskie, w tym: TV-Polonia, TVN, TVN7, TV4, Tele5, TV Puls, VIVA Polska, Polonia 1 i Niepokalanów.

Karta DVB współpracuje z każdym systemem z rodziny Windows, a dołączone bogate oprogramowanie (także w języku polskim) pozwala m.in. na wykorzystanie komputera jako cyfrowego magnetowidu. Do karty dołączany jest także klient systemu Casablanca - darmowej usługi dostępu do Internetu drogą satelitarną. Kanały telewizyjne mogą być wyświetlane zarówno na monitorze, jak i na odbiorniku telewizyjnym.

oprac. : Beata Szkodzin / 4Press

Więcej na ten temat: karta dvb, tv cyfrowa

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.