eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Karta graficzna ASUS GTX 780 Ti DirectCU II

Karta graficzna ASUS GTX 780 Ti DirectCU II

2013-12-18 00:15

Karta graficzna ASUS GTX 780 Ti DirectCU II

Karta graficzna ASUS GTX 780 Ti DirectCU II © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Do oferty firmy ASUS dołączy karta graficzna zasilana nowym procesorem GeForce® GTX 780 Ti z technologią chłodzącą DirectCU II. W karcie fabrycznie podniesiono taktowanie układu graficznego do 1020 MHz w trybie Boost 2.0, a pamięci pozostawiono na standardowym poziomie 7000 MHz. Przekłada się to na jeszcze lepszą wydajność w grach – np. w przypadku BattleField 4™ jest o 6 proc. szybsza od modeli referencyjnych.
Wysoka kultura pracy

Użytkownicy już dobrze znają autorski system chłodzenia firmy ASUS – DirectCU II. To unikatowe rozwiązanie opiera się na łatwo przewodzących, 10-milimetrowych miedzianych przewodach cieplnych, które są w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym. Ciepło jest rozpraszane szybko i bardzo wydajnie.

Aby dodatkowo ulepszyć chłodzenie, karta GTX 780 Ti DirectCU II wyposażona jest w o 220 proc. większy radiator, niż w kartach referencyjnych oraz wentylator CoolTech. Wykorzystuje on hybrydową konstrukcję łopatki i łożyska, zapewniając wielokierunkowy przepływ powietrza. Przekłada się to na szybsze usuwanie ciepła i stabilne działanie grafiki.

fot. mat. prasowe

Karta graficzna ASUS GTX 780 Ti DirectCU II

Karta graficzna zasilana nowym procesorem GeForce® GTX 780 Ti z technologią chłodzącą DirectCU II


Wszystkie te innowacyjne rozwiązania firmy ASUS sprawiają, ze karta GTX 780 Ti DirectCU II ma o 30 proc. niższą temperaturę i działa 3-krotnie ciszej, niż karty referencyjne. Parametry te mają wpływ na szybsze i stabilniejsze działanie gier z najwyższych półek przy bardzo niskim poziomie hałasu.

Płynne zasilanie – stabilne działanie

Kolejną technologią firmy ASUS, w jaką wyposażono kartę GTX 780 Ti DirectCU II jest moduł cyfrowej regulacji napięcia DIGI+, czyli 10-fazowy system, który redukuje szum zasilania o 30 proc. i zwiększa wydajność energetyczną o 15 proc. w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Moduł DIGI+ oferuje też szerszą tolerancję modulacji napięcia i zwiększa stabilność oraz żywotność – nawet 2,5-krotnie w porównaniu z kartami referencyjnymi.

fot. mat. prasowe

ASUS GTX 780 Ti DirectCU II

W karcie fabrycznie podniesiono taktowanie układu graficznego do 1020 MHz w trybie Boost 2.0, a pamięci pozostawiono na standardowym poziomie 7000 MHz.


Firma ASUS stworzyła DIGI+ VRM stosując komponenty najwyższej jakości. Moduł wykorzystuje kondensatory z polimeryzowanych półprzewodników organicznych, natomiast sama karta GTX 780 Ti DirectCU II posiada aluminiową pokrywę, która redukuje hałas, zwiększa wytrzymałość, możliwość przetakowywania i stabilność.

Intuicyjne i bezpieczne przetaktowywania

GTX 780 Ti DirectCU II wyposażono w rozwiązanie GPU Tweak. To łatwe w użyciu narzędzie daje użytkownikom wiele możliwości maksymalnego wykorzystania potencjału, jaki drzemie w procesorze graficznym GTX 780 Ti. Umożliwia kontrolę nad prędkością i napięciem procesora graficznego oraz nad taktowaniem pamięci grafiki w czasie rzeczywistym. Zwiększanie taktowania jest dzięki temu bardziej dostępne dla mniej zaawansowanych użytkowników i mogą je wykonywać z większą pewnością.

Narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym i dzielenie się rozgrywką z innymi. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Sugerowana cena detaliczna będzie się kształtowała na poziomie 2790 zł brutto.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Router ASUS RT-N14UHP

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: